Video: Lidé v protileteckém krytu oněměli, když malá Amelie zazpívala hit z Ledového království. Dojala všechny k slzám

I když je válka, ohromil zpěv 7leté holčičky miliony lidí na celém světě. A to včetně broadwayské hvězdy, která dabovala hlavní hrdinku Ledového království.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Děsivé i neuvěřitelné scény z dění na válkou sužované Ukrajině sleduje celý svět. Mezi obyvateli ukrajinské metropole Kyjeva, kteří se ukrývali v protileteckém krytu, byla i sedmiletá dívka Amelie. Dlouhou chvíli všem zkrátila, když lidem v krytu zazpívala píseň ze známého animovaného filmu Frozen, který byl v Česku uveden jako Ledové království. A její zpěv všechny dojal.

V krytu se rozhostilo ticho

Snaha Amelie, aby lidé v krytu alespoň na chvíli zapomněli na válku, byla úspěšná. Její dojemné ztvárnění populární písně Let It Go z disneyovky Frozen se na sociálních sítích stalo hitem. Dojalo miliony lidí. „Od první sloky bylo v protileteckém krytu naprosté ticho. Všichni poslouchali píseň této dívky, která prostě zářila. Ani muži nedokázali zadržet slzy,“ popisuje Marta Smekhová, která video zveřejnila.

Amelie sebevědomě zpívá Let It Go v ukrajinštině. Když začne, vypadá to, jako kdyby se v krytu zastavil čas. Lidé se přestali věnovat tomu, co dělali, a svou pozornost věnovali jen dívčině zpěvu. Když skončila, publikum propuklo v jásot a věnovalo jí velký potlesk. Amelie si držela ruce před obličejem. „Řekla mi, že kromě kreslení ráda zpívá. A jejím snem je, že jednou bude zpívat na velkém pódiu před velkým publikem,“ dodala autorka videa.

Holčičce se z části splnil sen

Ameliin sen se částečně splnil. Na sociálních sítích její zpěv slyšely miliony lidí. Dívka ohromila i broadwayskou hvězdu Idinu Menzel, která v animovaném muzikálu Frozen z roku 2013 namluvila hlavní hrdinku Elsu. Zajímavé je, že kritici ocenili zejména to, jak nazpívala hit Let It Go. Menzel video sdílela na svém twitterovém účtu se žlutými a modrými emotikony srdíček.

Po šesti dnech strávených v bunkru, kde spolu s dalšími lidmi ukrajinská dívka přežívala jen s minimem jídla a vody, absolvovala Amelie vyčerpávající dvoudenní cestu do Polska. Nyní je v bezpečí u své babičky. Na cestu se vydala s patnáctiletým bratrem. Otec a matka zůstali v Kyjevě. „Vždycky jsem věděla, že Amelie je velmi talentovaná a je to sladký andílek – a teď to ví celý svět,“ řekla matka Amelie Lilia.

Jak se vám líbí píseň z Ledového království?

Zdroj: TheGuardian

Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Trik hotelových uklízeček: Polštáře budou jako nové, zažraná žlutá špína, pot ani bakterie se v nich neudrží
Události247.cz
Události247.cz
Předstupeň jaderných zbraní: Putin hodlá podniknout zničující krok. Ve hře je vypuštění smrtící látky do ovzduší
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Hodnoty na tlakoměru, které znamenají velký problém. Mnoho lidí to neví a vyčkává
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
„UFO hacker“ se naboural do webových stránek NASA. Prý tam našel informace o mimozemšťanech a viděl i fotky