16letá dívka překonala strach ze psů neobvyklým způsobem. Zachránila pejska, do kterého děti házely kameny

Od dětství se bála psů. Nikdy by nečekala, že svůj strach překoná tak neobvyklým způsobem. Dívka se odhodlala k odvážnému kroku, když pomohla štěněti v nesnázích.

agresivní pes i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Psi jsou nejlepšími přáteli člověka, jak se říká, a ve většině případů je tomu skutečně tak. Ovšem ačkoli jsou sebevíc roztomilí, někteří lidé se jich mohou bát. Jejich strach často pramení ze špatné zkušenosti, zpravidla z dětství. Takové obavy obvykle vyplouvají na povrch pokaždé, nachází-li se dotyčná osoba v blízkosti psa. Tak tomu bylo i u 16leté Anity, která však svůj strach jednoho dne překonala.

Odvaha jí rozhodně nechybí

Anita je 16letá dívka, kterou v dětství pokousal sousedův pes. Od té doby měla z těchto zvířat strach. Vůbec nezáleželo, zdali kolem ní prošel pitbul, nebo drobná čivava, ve všech shledávala potenciální nebezpečí. Jednoho dne však Anita projevila ohromnou odvahu a svému strachu se postavila. Zachránila zuboženého pejska, na kterého jiné děti házely kameny.

Byl to den jako každý jiný. Anitě právě skončila škola a čekala před budovou na svého tatínka, až ji vyzvedne. Nedaleko zaslechla zvláštní nářek. Když se šla podívat blíže, ukázalo se, že skupina dětí házela na ubohé toulavé štěně kameny. Pes byl ve velmi špatném stavu, neměl sílu se bránit, byl zesláblý a kňučel.

Nemohla se dívat, jak pes trpí

Anita se nemohla dívat na to, jak se pes trápí. Neměl proti převaze dětí žádnou šanci. Dívka je všechny odehnala a štěně vzala do náruče. Když však dorazil její otec, odmítl psa odvézt k veterináři. Ten totiž krvácel a zašpinil by interiér auta. Otcův přístup Anitu tak rozčílil, že zavolala své kamarádce, se kterou společně odnesly zraněné zvíře k veterináři.

štěně a dívka iZdroj fotografie: Pixabay

Po ošetření se Anita rozhodla, že si psa nechá. Pojmenovala ho Alfeiya (nakonec se ukázalo, že se jedná o fenku). Po dlouhém přesvědčování maminky si nakonec štěně mohla vzít domů. Byla to láska na první pohled. Dnes žije Alfeiya šťastný život v milující rodině. Anita si svůj život bez fenky už ani neumí představit.

Jak se vám podařilo překonat některý z vašich strachů?

Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Autor článku

Jáchym

Zobrazit další články