Dívka po klinické smrti prý viděla, co je na druhé straně

Tato 18letá Američanka tvrdí, že během klinické smrti zažila to, co ji čeká v posmrtném životě. O svůj příběh se podělila na sociálních sítích.

i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Spousta lidí přemýšlí nad tím, co je čeká poté, jakmile vydechnou naposledy. Nějakou hrubou odpověď nám nabízí vyznání a náboženství, která mluví o nebi, pekla, převtělování, posmrtném životě a podobně. Někteří lidé však již měli tu čest, že mohli nahlédnout přes okraj tehdy, když byli podle lékařů prakticky mrtví a následně opět přivedeni mezi živé.

Byla jsem mezi hvězdami, tvrdí dívka

Mladá Američanka popisuje to, jak před několika lety učinila velmi špatné rozhodnutí, kvůli němuž se dostala do stavu klinické smrti. V takovém rozpoložení utichnou základní životní funkce vašeho těla, především pak tlukot srdce a zastaví se váš dech. Dívka říká, že jakmile u ní tento stav nastal, ucítila, jak je tažena do jakéhosi temného tunelu.

iZdroj fotografie: Unsplash
Dívka prý byla po smrti protažena tunelem, který ji vyhodil v samotném středu vesmíru.

Podle jejích slov se měla následně ocitnout mezi hvězdami, kdesi ve vesmíru, odkud mohla sledovat veškeré dění. I když vše viděla, nemohla se ani o kousek pohnout, byla odkázáno na to jedno místo, které jí bylo přiděleno. I tak byl tento pocit prý velice uklidňující a mladé Američance bylo vskutku dobře, i přes to že tušila, že je nejspíš mrtvá.

Cítila tam celou svou rodinu

Během toho, co byla 18letá dívka mimo prý cítila, jak se v jejím okolí nachází celá její zesnulá rodina a známí, kteří již opustili náš svět. Nemohla je sice vidět nebo se jich dotknout, ale jasně věděla, že jsou jí nablízku. Podle dívky se tato skutečnost jen těžko vyjadřuje slovy, jenže poté, co si toto zažila si je prý jistá, že ji po smrti nic špatného nečeká.

iZdroj fotografie: Unsplash
Dívka sice trpí výpadky paměti a poškozením mozku, na svou cestu posmrtným životem však nikdy nezapomene.

Životní funkce Američanky utichly na 7 minut, během nichž nefungoval správně ani její mozek. Ten zůstal v důsledku nedostatku kyslíku poškozen v určitých částech, podle lékařů by se mohl zregenerovat, ale zároveň musí počítat s tím, že takto už může zůstat. Dodnes bojuje s výpadky paměti, nicméně tvrdí, že na tento zážitek nikdy nezapomene.

Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Zobrazit další články