Nemohla jet na výlet, protože je připoutána na invalidní vozík. Její učitel to nemohl nechat jen tak

Když ve škole organizovali výlet k vodopádům, zapomněli, že cesta není vhodná pro vozíčkáře. Dívenka však o výlet nezůstala ochuzena.

dívka vozík i Zdroj fotografie: Deposit photos
                   

Lidé upoutáni na invalidní vozík se v každodenním životě potýkají s nejrůznějšími překážkami, které pohyblivým lidem v prvním okamžiku ani nepřijdou na mysl. O kolik snadněji by se jim žilo, kdyby existoval svět bez bariér. To byl také případ dívenky jménem Ryan, která kvůli svému postižení málem nejela na školní výlet. Její učitel však vymyslel geniální řešení.

Terén nebyl vhodný pro vozíčkáře

Desetiletá Ryan je upoutána na invalidní vozík, protože má problémy s míchou. Když začali v základní škole, kterou Ryan navštěvuje, organizovat výlet k vodopádům v Ohiu, Ryan byla smutná, protože jí bylo jasné, že se se svými kamarády k vodopádům určitě nepodívá. Na výlet nemohla jet, protože je na vozíku a cesta k vodopádům je velmi strmá a pro vozíčkáře nevhodná a nedostupná.

Učitel rozhodl, že Ryan na výlet pojede

Její matka Shelly tak pro dívku začala vymýšlet náhradní program, a aby jí rozptýlila, chtěla jí vzít do muzea. Učitel Ryan se ale rozhodl, že situaci nenechá jen tak. Nechtěl, aby Ryan přišla o zážitek z výletu a byla vynechána z kolektivu jenom proto, že je připoutána na vozík. Rozhodl se, že si Ryan vezme celou cestu na záda do speciálního nosítka, jakým nosí matky své malé děti, které ještě nechodí nebo nedokážou ujít delší vzdálenost. A problém byl rázem vyřešen!

Ryan si odnáší z výletu překrásný zážitek

Výlet se naprosto povedl. Ryan si společně s ostatními dětmi užila zábavu, divoké vodopády a samozřejmě volný den bez učení. Shelly ochota učitele dojala k slzám. Osobně a také prostřednictvím internetu vyjádřila panu učiteli velké poděkování. Na sociální sítě poté sdílela, že je šťastná, že v dnešní době existují obětaví učitelé, které pro radost dětí udělají opravdu hodně. A dělají spoustu věcí navíc, které by nemuseli, jen pro úsměv a dobrou náladu svých žáčků.

Co si myslíte o nápadu panu učitele?

Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Zobrazit další články