Dítě v ohrožení lékař zachránil, ale směrem k otci se choval poněkud arogantně. Jakmile však zjistil muž důvod, rozplakal se

Snad nikdo si nechce ani představit, jaké to je, bojovat o život dítěte. Komunikace s lékaři není vždy snadná, avšak často rozhodují o jeho záchraně právě oni.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Díky neustále se rozvíjející medicíně roste šance na záchranu lidského života. Podle informací na webu Novinky lze zachránit i miminko narozené v pouhém 22. týdnu těhotenství, což bylo ještě před pár lety téměř nemyslitelné. I tak se však nedá každému neštěstí zabránit a někteří rodiče a pacienti si zažijí opravdu krušné a náročné chvíle. Tento příběh se šťastným koncem a hlubokým ponaučením nám poslal náš čtenář Viktor P. z Uherského Hradiště: „Nikdy nezapomenu, co pro nás lékař udělal a že zachránil život mému synovi.“

Strach o dítě jej skoro paralyzoval

Ani si nechci představit, jaké to pro otce muselo být, když byl jeho nemocný syn ve velmi špatném stavu a čekal na operačním sále, až dorazí doktor, jenž jej měl operovat. Každá minuta se pro otce zdála nekonečná a nejraději by udělal cokoliv proto, aby celý proces urychlil. Sledovat, jak jeho dítě bojuje o holý život, a cítit bezmoc z celé situace pro něj bylo naprosto neúnosné a svůj vztek si rozhodl vylít na samotném lékaři.

Vynadal mu, že jde pozdě

Když lékař konečně dorazil, rozzlobený otec se na něj obořil, proč mu to tak dlouho trvalo. Vyčetl mu, že nechápe, jaké nebezpečí jeho synovi hrozí, a podceňuje možné riziko úmrtí, které je s každou chvíli vyšší. Na to mu lékař odpověděl, aby se uklidnil a nechal jej dělat jeho práci. Otec byl však neústupný a chtěl, aby se arogantní lékař vžil do jeho situace. Ten mu se zatrpklým výrazem slíbil, že udělá vše proto, aby malého pacienta zachránil.

operace iZdroj fotografie: Pixabay
Lékaři se podařilo nemocného chlapce zachránit. Sám se šťastného konce nedočkal

Příběh lékaře otce šokoval

Několik dlouhých hodin byl chlapec na operačním sále. Lékař, který jej operoval, následně vyšel a s úsměvem vystresovanému otci oznámil, že jeho dítě bude v pořádku. Všechny další informace mu však měla předat sestra, protože se ihned vydal k odchodu. Muž se sestry ptal, zda se lékař běžně takto chová k rodičům malých pacientů, aniž by projevil kousek empatie.

Ta mu však odpověděla, že před týdnem zemřel lékařův syn při autonehodě, a když přijel, zrovna byl na cestě na jeho pohřeb. Spěchal, protože doufal, že se se svým synem ještě naposledy stihne rozloučit. Někdy ani největší snahy rodičů nedokáží udržet dítě při životě, podobně jako v případě nešťastné rodiny, o níž jsme psali už dříve na DámskémDeníku. Naštěstí podle webu Aktuálně existují ještě hrdinové, kteří neváhají, když mají možnost zvrátit hrozící neštěstí, jako jedenáctiletý mladík, který zachránil tonoucího chlapce.

Jaká je vaše zkušenost s komunikací s lékaři?

Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Autor článku

Míša Kvapilová

Zobrazit další články