Rodiče bojují za život své dcery, soudy jsou ale nekompromisní. „Nařídily ji odpojit od přístrojů, je to jako rozsudek smrti,“ zoufá si otec

Soudce rozhodl, že těžce nemocnou holčičku mohou lékaři legálně odpojit od přístrojů. Její rodiče s tím však rozhodně nesouhlasí.

nemocné miminko i Zdroj fotografie: iStock
                   

Pro každého rodiče je obrovské utrpení, když vidí své dítě svíjet se v bolestech. Nejhorší je to, když mu nemohou nijak pomoci. Osud bývá někdy velmi nespravedlivý, což dokazují právě těžce nemocné děti, které mají nízké nebo žádné vyhlídky na uzdravení. Přestože se rodiče snaží bojovat za jejich záchranu, mnohdy je jejich snaha marná. To je také případ manželského páru, jejichž holčička trpí nevyléčitelnou chorobou.

Lékaři ji podle soudce mohou odpojit od přístrojů

Web BBC před několika dny informoval o příběhu rodičů, kterým byla nyní sebrána poslední naděje na záchranu jejich malé, téměř osmiměsíční dcerky. Ta trpí velmi vážnou mitochondriální chorobou. Ta brání buňkám v těle produkovat energii. Podle odborníků je tento stav již neléčitelný a šance na uzdravení je mizivá. Lékaři z nottinghamské nemocnice, v níž je dívka hospitalizována, uvedli, že pro ni již nemohou udělat více. Podle nich dítě trpí velkými bolestmi.

Před nedávnem vydal soud rozhodnutí, které rodiče srazilo na kolena. Podle webu DailyMail totiž soudce rozhodl o tom, že zdravotnický personál může legálně omezit léčbu, která je malé holčičce poskytována. A to i proti protestům a nesouhlasu jejích rodičů. Ti se proti tomuto rozsudku odvolali, ale došlo k zamítnutí. Oni se však nevzdávají a chtějí dále bojovat za život své dcery. Podle jejího otce se jedná o rozsudek smrti.

Rodiče nechtějí svůj boj za její život vzdát

Soudce uvedl, že i přes jeho rozhodnutí lékaři budou dělat vše, co je v jejich silách, aby nemocné dívce ulevili od bolesti a zajistili jí co nejlepší podmínky, to vše s velkou empatií a úctou k jejímu životu. Podle něj je nyní na rodičích, zda si dcerku vezmou na jejich společné chvíle domů, nebo zůstanou v nemocnici. Oni však s jeho výrokem nesouhlasí, věří totiž, že si holčička své místo na tomto světě ještě může vybojovat. Požadují pro ni jen více času. Doufají, že by se mohl stát zázrak, stejně jako tomu bylo v případě malého chlapce, o němž jste si mohli na našem webu již přečíst.

nemocnice iZdroj fotografie: Depositphotos

Pro mě jako matku je nepředstavitelné, jak se nyní rodiče malé holčičky cítí. Tu bezmoc, smutek a zoufalství bych nechtěla nikdy zažít. Naprosto chápu jejich rozhořčení nad celou situací. Zachovala bych se stejně, také bych chtěla bojovat za život svých dětí do poslední chvíle. Ač se to nezdá, v těchto malých stvořeních se skrývá neuvěřitelná síla, která dokáže všechny překvapit.

Co byste na jejich místě udělali vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Zobrazit další články