Byl na tom tak špatně, že ho museli odpojit od přístrojů. Potom se stal zázrak, který nikdo ani ve snu nečekal

Rodiče se rozhodli pro nejtěžší krok ve svých životech. Odpojit svého 15měsíčního chlapečka od přístrojů. V tu chvíli se však stal zázrak, který nikdo z přítomných nečekal.

nemocný novorozenec i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Kaleb je malým chlapcem, co projevil neskutečnou vůli žít. Jeho rodiče již byli smířeni s tím nejtěžším rozhodnutím, jaké v životě museli udělat, ale Kaleb se rozhodl nevzdat a zůstat na tomto světě se svou rodinou. Ve chvíli, kdy byl odpojen od přístrojů, se stal zázrak, jenž zanechal všechny přítomné v němém úžasu.

Měl nulovou šanci na přežití

Becki a Phil Crookovi se nemohli dočkat, až do rodiny přivítají dalšího potomka, jenže jejich nadšení a radost rychle vystřídal smutek, když jim lékaři sdělili tragickou zprávu. Jejich dítě v děloze matky nezískává dostatek kyslíku, což má vliv na funkci mozku. Ten by byl natolik poškozený, že by dítě nemělo šanci přežít.

Jakmile se Kaleb narodil, byl ihned připojen na přístroje, které za něj dýchaly. Sám by to nikdy nezvládl a zemřel by prakticky ihned. V takovém stavu vydržel dlouhých 15 měsíců, tehdy rodiče učinili konečné rozhodnutí. Nechtějí nadále trápit ani svého syna, ani sebe. Dali lékařům svolení Kaleba odpojit.

dítě drží dospělou osobu za prst iZdroj fotografie: Freepik

Bojoval do poslední chvíle

Když se všichni shromáždili v Kalebově pokoji a lékaři vypnuli dýchací přístroje, stal se zázrak, který všechny přítomné zanechal v šoku. Kaleb dýchal nadále sám, dokonce své matce lehce stiskl prst. Od začátku měl nulovou šanci na přežití, ale rozhodl se bojovat do poslední chvíle.

V současnosti už je v domácí péči a od svého pobytu v nemocnici ušel pořádný kus cesty. Přestože je poškození mozku vážné a nevratné, krok po kroku se Kaleb zlepšuje. Jeho rodina je na něj hrdá. Nikdo nyní netuší, jak bude jeho budoucnost vypadat, ale přežil a je se svou rodinou. To je nejdůležitější.

Co si myslíte o zázracích?

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Autor článku

Radka Dobešová

Zobrazit další články