Buď já, nebo dítě: Z příběh o narození chlapce s Downovým syndromem doslova mrazí

Matka dala otci ultimátum. Když se rozhodl pro své postižené dítě, okamžitě podala žádost o rozvod a oba je opustila.

novorozeně i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Narození dítěte je pro rodiče ve většině případů neuvěřitelné štěstí. Tento okamžik jim navždy změní život. Již nebudou dávat své potřeby na první místo, ale vždy již budou upřednostňovat svého potomka před sebou. Bohužel se však někdy stane, že se narodí postižené dítě a ne všichni takovou situaci unesou. Mnoho rodičů tento fakt nezvládne a své dítě opustí, nebo jej umístí do specializovaných ústavů a dochází za ním jen sporadicky.

Řekla mu: „Buď já, nebo dítě!“

Samuel Forrest pocházející z Nového Zélandu potkal při svých toulkách světem v Arménii ženu, do které se okamžitě zamiloval. Uchvátila ho svou krásou a ona mu lásku opětovala. Po několikaletém vztahu se vzali a počali dítě. Celé těhotenství probíhalo bez komplikací, kontroly nevykazovaly žádné abnormality, i když lékařská péče v tomto státě není na moc vysoké úrovni. Byli šťastní a na své miminko se oba velmi těšili.

Když však žena porodila, vše se změnilo. Lékaři jim oznámili, že jejich novorozený syn Leo je postižený a trpí Downovým syndromem. Samuel byl v naprostém šoku a zmatený, ale jakmile si miminko poprvé pochoval, věděl, že jej nikdy neopustí. Jeho manželka ho však překvapila ještě víc. Dala mu ultimátum: Buď ona, nebo dítě. Když muž řekl, že se chce o dítě starat, podala žádost o rozvod a oba navždy opustila. Bála se a vzdala to. Podle UNICEF je v Arménii stálé málo znalostí o dětech se zdravotními postižením.

Díky solidaritě se přestěhovali na Nový Zéland

Samuel se nyní ocitl v cizí zemi, nevěděl, co dělat, jak se o malého starat a pomoci mu vést plnohodnotný život. Byl zmatený, neměl dostatek financí, a tak zkusil s prosbou založit internetovou sbírku. Doufal, že se mu podaří vybrat alespoň 900 tisíc korun, aby tak zajistil základní potřeby pro svého syna a jeho budoucnost. Především, aby se oba mohli přestěhovat do jeho rodné země, kde by měl Leo mnohem lepší podmínky pro život.

downův syndrom, chlapec iZdroj fotografie: Depositphotos

V tomto případě se ukázalo, že lidé mají velká srdce. Celkově otci a synovi přispěli přes 2,5 milionů korun. Samuel na internetu všem velmi děkoval. Část peněz půjde na zajištění Leova lepšího života a všeho potřebného pro něj na Novém Zéladnu. Nemalou částku však muž věnoval organizacím v Arménii, které se věnují dětem se speciálními potřebami. Doufá, že tyto finance pomohou budoucím rodičům postižených dětí. Především aby se nevzdali zodpovědnosti a vlastního dítěte.

Jak byste se zachovali vy na jeho místě?

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Zobrazit další články