Třiatřicetiletý muž sám vychovává syna s Downovým syndromem. Manželka od nich totiž po zjištění diagnózy utekla

Mladý muž z Ruska zůstal na výchovu postiženého syna sám poté, co od něj manželka doslova utekla. Nechtěla se o nemocné dítě starat.

downův syndrom, chlapec i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Těhotenství je pro mnoho páru tou nejradostnější událostí. Někteří na něj čekají dlouhé roky, a když se konečně podaří miminko počít, jsou nesmírně šťastní. To však ještě nemusí znamenat, že vše dobře dopadne. Mnoho žen samovolně potratí nebo jsou nuceny těhotenství kvůli vývojovým vadám ukončit. Bohužel v některých případech se ale během požehnaného stavu na žádné komplikace nepřijde, a tak se stává, že se narodí postižené dítě. To velké množství rodičů nedokáže strávit a smířit se s tím, že právě je potkal takový osud.

Matka postiženého syna od rodiny odešla

Třiatřicetiletý Jevgenij Anisimov z Ruska vždy snil o šťastné rodině. S manželkou se dlouhé roky o miminko snažili, a když konečně otěhotněla, měli oba obrovskou radost. Ta však netrvala dlouho. Když se totiž malý Misha v srpnu 2018 narodil, lékaři mu okamžitě diagnostikovali Downův syndrom. Manželé byli velmi rozrušení a nedokázali pochopit, proč se to stalo. Jevgenijova manželka se nakonec rozhodla, že chce dát dítě k adopci. Její muž s tím však nesouhlasil.

Přestože se ji Jevgenij snažil přesvědčit, aby syna společně vychovali, bylo to marné. Manželka podala žádost o rozvod a jednoduše odešla. Rus tak zůstal s dítětem sám. Byl velmi smutný a rozrušený, plakal a nevěděl, co dál dělat. Nakonec si však uvědomil, že je jediný, koho Misha má. Proto se rozhodl dát svému synovi ten nejlepší možný život a slíbil mu, že tady pro něj vždy bude a bude se snažit být tím nejlepším tatínkem.

Je z něj otec samoživitel

Jak se rozvedený muž později svěřil, jeho vztah s manželkou byl vždy dobrý a založený na vzájemné důvěře. Byla paní domu a o vše se starala. Avšak ve chvíli, kdy oznámila, že chce dát Mishu k adopci, byl Jevgenij připravený na konflikt. Jak se ukázalo, ten je nakonec rozdělil. Nyní chápe, že celá situace byla nad její síly, byla vyděšená a zmatená. A proto se z něj stal samoživitel.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený John Anisimov (@evgen_tyz)

Naštěstí se Jevgenij mohl kdykoli spolehnout na pomoc své matky a přátel. Opustil svou práci v Moskvě a přestěhoval se se svým synem do svého rodného domu. V současné době chodí Misha do školky společně se svými vrstevníky, využívá pomoci logopeda a také dochází na týdenní kurzy plavání. Jevgenij rád využívá sociální sítě, kde sdílí fotky svého syna, ale i příběhy dalších rodičů postižených dětí. Jeho instagramový účet má již přes 55 000 sledujících.

Jak byste hodnotili reakci manželky?

Zdroj: EvgenTyz
Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Zobrazit další články