Přišli jsme o další hudební legendu. Zpěvák oblíbené kapely měl podobný osud jako Iveta Bartošová

Charismatický hudebník stál u zrodu kultovních kapel, které překvapovaly fanoušky na svou dobu nebývalou kreativitou. Letošní koncerty zpěvák už nestihne.

Hořící i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Hudební svět se zahalil do smutku. Ve věku 71 let zemřel zpěvák Miroslav Imrich, který byl frontmanem ikonických kapel Abraxas a Tango. Smutná zpráva se objevila na jeho facebookovém profilu. „S velkou lítostí musíme oznámit, že Míra Imrich tento víkend navždy opustil Obyčejnej svět,“ stálo v příspěvku. Podle serveru Novinky zpěváka našli policisté mrtvého u železniční tratě v pražské Uhříněvsi.

Sváděl boj se zákeřným onemocněním

S největší pravděpodobností si na život sáhl sám. Spoluautor legendárních hitů Obyčejnej svět nebo Karel drogy nebere totiž sváděl boj se zákeřnou nemocí. Původně se spekulovalo, že zemřel v nemocnici, kde se měl léčit s rakovinou v posledním stádiu. Podle deníku Blesk ale odešel domů, napsal dopis na rozloučenou a vydal se k železniční trati mezi pražskou Uhříněvsí a Kolovraty.

Hořící svíčky ve tmě

Hudební svět truchlí nad ztrátou milovaného zpěváka. Opustil nás v 74 letech, jeho hity jsou ale nesmrtelné

Jeho blízcí ho začali hledat, ale marně. Do pátrání se zapojila také policie a v akci byl i vrtulník s termovizí. Hrůzná pravda se ale nakonec odhalila. Hudebníka stihl podobný osud jako populární zpěvačku Ivetu Bartošovou, jejíž život také skončil na kolejích u Uhříněvsi. Imricha našli mrtvého 3. května poté, co ho srazil vlak. Fanoušky zpráva zdrtila a jeho facebookový profil zasypali fotografiemi, vzpomínkami a kondolencemi.

Dvakrát kvůli sporům odešel z Abraxasu

Charismatický zpěvák přišel do kultovního Abraxasu v roce 1977. V podstatě stál u zrodu kapely, která na tu dobu předváděla neotřelou jevištní show s promítáním a světelnými efekty. Největší slávu zažila v první polovině osmdesátých let. Kvůli neshodám, které měl s kapelníkem Slávkem Jandou, ale Imrich po šesti letech Abraxas opustil. Založil si vlastní kapelu Tango, která měla u posluchačů úspěch.

S velkou lítostí Vám musíme oznámit, že Míra Imrich tento víkend navždy opustil obyčejnej svět. 🖤

Zveřejnil(a) Míra Imrich dne Neděle 5. května 2024

Před listopadovou revolucí v roce 1989 se skupina rozpadla. Začátkem devadesátých let Imrich zpíval v kapele Alarm, založil taneční formaci Imrich Tekknofactory a skupinu Factory. Nakonec se ale v roce 1994 znovu objevil na podiu s Abraxasem a natočil s ním alba Sado Maso a Rituál. Posledním společným počinem bylo album z roku 2009 Hlava v oblacích. Kvůli rozepřím totiž Imrich znovu kapelu opustil a vzkřísil Tango, s nímž měl podle svého webu v plánu letos koncertovat.

Co říkáte na to, jak měl zpěvák zemřít?

Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Zobrazit další články