Hudební svět truchlí nad ztrátou milovaného zpěváka. Opustil nás v 74 letech, jeho hity jsou ale nesmrtelné

Megahity populárního zpěváka a skladatele, který zemřel ve spánku, zná každý. Třeba z filmové klasiky Hříšný tanec nebo z romantické komedie Deník Bridget Jonesové.

Hořící svíčky ve tmě i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Hudební svět se zahalil do smutku. Muzikant, kterého celosvětově proslavil hit Hungry Eyes, jenž zazněl v kultovní filmové klasice Hříšný tanec, nebo song All By Myself, který si na stříbrném plátně prozpěvovala nešťastná Bridget Jonesová, zemřel. Populárnímu americkému zpěvákovi, skladateli a frontmanovi kapely Raspberries Ericu Carmenovi bylo 74 let. O jeho nečekaném skonu informoval server TMZ.

Talentovaný umělec zemřel ve spánku

Smutnou zprávu oznámila umělcova manželka na jeho webu. „Náš laskavý, milující a talentovaný Eric zemřel o víkendu ve spánku. Dělalo mu velkou radost, že se jeho hudba po desetiletí dotýkala tolika lidí a bude jeho trvalým odkazem,“ uvedla vdova Amy Carmen. K oznámení připojila i zpěvákův citát z jeho sólového alba Boats Against The Current z roku 1977: „Láska je vše, na čem záleží… Věrná a navždy“.

Hudební svět zasáhla hrozná zpráva. Ve věku 55 let zemřel nejdéle působící zpěvák, který měnil dějiny

Sláva hudebníka z amerického Clevelandu začala raketově stoupat v roce 1972, kdy skupina Raspberries vydala debutové album. „Ačkoli Erica mnozí znali jako autora radiových hitů, v jádru byl opravdový rocker. Jeho hlas měl prvky McCartneyho a Steva Marriotta. Raspberries naživo, to byla zabijácká kapela. Jejich desky jsem miloval,“ zavzpomínal na zesnulého zpěváka na síti X frontman kapely Kiss Paul Stanley.

Jeho megahit nazpíval i Karel Gott

Některé skladby z debutové desky zaútočily na americké a britské hitparády. Byla mezi nimi i poněkud kontroverzní písnička Go All The Way, která byla podle webu BBC v ostrovním království zakázaná kvůli údajně sexuálně sugestivnímu textu. O 40 let později se skladba dostala znovu na výsluní díky filmu Strážci Galaxie z roku 2014. Kapela se ale rozpadla a v roce 1975 se Carmen vydal na sólovou dráhu.

Tehdy vznikla i nesmrtelná pecka All By Myself. S její coververzí slavila úspěchy kanadská zpěvačka Céline Dionová. V šedesátých letech hit nazpíval také český zpěvák Karel Gott pod názvem Kam tenkrát šel můj bratr Jan. Skladba zazněla rovněž v jedné ze scén populárního filmu Deník Bridget Jonesové. V osmdesátých letech nazpíval Carmen další z ikonických hitů, milostnou píseň Hungry Eyes, která zazněla v kultovním filmu Hříšný tanec.

Jaké hity od zesnulého hudebníka znáte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Zobrazit další články