Chůva rok a čtvrt staré holčičky neváhala a udělala rozhodnutí, které rozplakalo miliony lidí na světě

Studentka, která si přivydělávala jako chůva, udělala neuvěřitelnou věc. Rozhodla se podstoupit náročnou operaci, jen aby mohla dát holčičce šanci na život.

jednotka intenzivní péče i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Na světě žije osm miliard lidí, ale jen málokdo by byl schopný udělat to, co jedna mladá dívka. Dnešní doba je velmi těžká a ne každý člověk smýšlí dobře. Bohužel jsou tací, kteří se chovají vůči ostatním chladně a sobecky. Po celém světě je potřeba mnoho pomoci, a to jak finanční, tak i psychické a lékařské. A přesně to potřebovala i malá holčička, kterou před smrtí zachránila její chůva.

Dívenka trpěla vzácným onemocněním jater

Kiersten Miles z New Jersey ve svých dvaadvaceti letech studovala vysokou školu. Jelikož bylo studium velmi finančně náročné, musela si najít nějaký přivýdělek. Milovala děti, a tak jasnou volbou bylo nechat se zaměstnat jako chůva. Přijali ji manželé Roskovi, kteří měli tři děti. Ty si Kiersten brzy velmi zamilovala, nejvíce však přilnula k nejmladší, teprve devítiměsíční Talii. Dívka brala svou práci velice vážně a věděla, jak velká zodpovědnost to je.

Po nějaké době však rodinu zasáhlo velké neštěstí. Dozvěděli se krutou zprávu, která jim všem změnila život. Od lékařů si vyslechli, že jejich nejmladší holčička trpí vzácným, život ohrožujícím onemocněním jater. Jediná možnost, která by vedla k její záchraně, byla nová játra. Transplantace by však nesla vážná rizika, především najít vhodného dárce by bylo opravdu náročné, v mnoha případech také nemožné. O podobných případech jsme vás již na webu DámskýDeník informovali.

Chůva se rozhodla dát holčičce šanci na život

V tu chvíli udělala Kiersten něco, čeho by byl schopný opravdu málokdo. Neváhala ani chvíli a rozhodla se pro testy, které by zjistily, zda je právě ona vhodným dárcem orgánu, který Talie tak nutně potřebovala. Přestože jí byli manželé Roskovi neuvěřitelně vděční, vysvětlili jí, o jak vážnou operaci by se jednalo, že by ji to mohlo stát i život, nebo jej navždy do budoucna ovlivnit. Kiersten se však nenechala odradit, testy podstoupila a jejich výsledky ukázaly, že právě ona je vhodným dárcem, jak popsal také Washington Post.

Jak jen to tedy bylo možné, lékaři naplánovali operaci, která trvala neuvěřitelných čtrnáct hodin. Nejprve mladé dívce odebrali část jater, které poté voperovali malé Talii. Přestože zde hrozilo velké nebezpečí, obě pacientky to zvládly skvěle a operace se vydařila na jedničku. Podobné operace jsou v současné době čím dál častější. Jak například informuje web Ledviny.cz, v ČR bylo v loňském roce transplantováno celkem 520 ledvin od zemřelých i žijících dárců.

Poté zůstala holčička v nemocnici 9 dní, Kiersten jen o něco méně. Nyní by na Talii nikdo nepoznal, že byla nemocná. Vyvíjí se jako ostatní děti, běhá a má obrovskou chuť do života. A za to vše vděčí své chůvě, která si zaslouží obrovský dík. Rozhodla se riskovat vlastní život, aby zachránila malou dívenku. Prošla si dlouhým procesem vyšetření, náročnou operací, vše jen proto, aby dala Talii šanci na život. Mohla se soustředit jen sama na sebe, ale to by jí podle jejích slov nedovolilo svědomí.

Video o tomto dojemném příběhu bylo zveřejněno na YouTube a vy se na něj můžete nyní podívat. „Když jsem se na video podíval, dokonce i mě, velkého a silného chlapa, to dojalo k slzám,“ svěřil se se svými pocity pan Roman z Prachatic.

Co si myslíte o jejím rozhodnutí?

Diskuze Vstoupit do diskuze
67 lidí právě čte
Zobrazit další články