15letý chlapec zabil otce, aby zachránil svou mladší sestřičku. Jeho vyjádření rozplakalo mnohé

Teprve 15letý chlapec zabil otce, aby zachránil svou mladší sestru. Při přiznání řekl něco, na co vyšetřovatelé nikdy nezapomenou.

Bratr a sestra i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Obecně platí pravidlo, že v každé rodině existuje nějaký problém. Ať už se jedná o hádky, rozpory či nenávist mezi jejími členy, nebo něco mnohem horšího, vždy mají tyto skutečnosti nějaké řešení. Případ patnáctiletého chlapce z Řecka se však vryl tamním úřadům do paměti navždy. Přestože se tato událost odehrála již před mnoha lety, je stále připomínána, a případ se dokonce stal námětem pro mnoho seriálů.

Na první pohled dokonalá rodina skrývala hrozné tajemství

Řecká rodina žila na první pohled spokojený a idylický život na malé vesnici. Matka hospodařila doma, starala se o domácnost, svého těžce pracujícího manžela a dvě děti, které chodily do místní školy. Jak to tak na dědinách bývá, všichni tamní obyvatelé se znali, denně se vídali, věděli toho o sobě hodně a navzájem si věřili. Jak se však později ukázalo, tato rodina toho hodně skrývala, a přestože na okolí působila dokonale, rozhodně tomu tak nebylo.

Jednoho zimního večera vše vygradovalo a obyvatelé řecké vesničky na tento den nikdy nezapomenou. Houkající sanitky, které se zastavily před rodinným domem, přilákaly spoustu zvědavých lidí. Ti byli svědky toho, jak zdravotníci nakládali jejich souseda svíjícího se v bolestech do sanitky. Jelikož byl ve velmi vážném stavu, bylo nutné jej z místní nemocnice transportovat do Athén, kde však po několika dnech zemřel, podle lékařského vyjádření na otravu jídlem.

Po přiznání se mu velmi ulevilo

Policisté zahájili vyšetřování, protože se jim mužova smrt zdála poněkud podezřelá. Poptávali se sousedů na vesnici, zjišťovali potřebné informace a celá pozůstalá rodina byla podrobena výslechu. Vyšetřovatelé se zaměřili na patnáctiletého chlapce, který začal být postupem času nervóznější, ale k tomu, že by svého otce otrávil, se nepřiznal. Až po dvou letech, když mu bylo již sedmnáct let, policistům řekl pravdu. Rozhodl se o vraždě svého otce promluvit a výpověď, kterou podal, všechny překvapila.

pouta ve vězení iZdroj fotografie: Depositphotos

Mladík totiž musel každou noc pozorovat utrpení své o rok mladší sestry. Jejich otec ji denně znásilňoval a bil. Když už to chlapec nemohl dál snášet, vyměnil otci lék na srdce za jed na krysy, čímž jej otrávil a zabil. Dle svých slov vraždy nelitoval, protože díky tomu pomohl své sestřičce, zbavil je oba násilníka. „Jen Bůh může soudit, zda jsem opravdu zhřešil, nebo udělal správnou věc,“ řekl chlapec slova, na která vyšetřovatelé nikdy nezapomenou. Nakonec byl odsouzen na osm let vězení, ale odseděl si pouze tři roky. Rodina se na vesnici již nikdy nevrátila, začala žít nový život daleko odsud.

Co si myslíte o tom, jak se chlapec zachoval?

Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Zobrazit další články