Chlapeček začal vyrábět spolu s maminkou roztomilé sněhuláky, aby si vydělal peníze na léčbu leukémie

Rodiče velmi dlouho přemýšleli, jak svému synovi zajistit léčbu jeho leukémie. Po několika týdnech přišla maminka na skvělý nápad, do kterého zapojila i syna.

ruka nemocniční lůžko i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Lidem při gratulaci k narozeninám a podobným událostem vždy přejeme hlavně zdraví, protože to je to nejdůležitější, co máme. Své o tom ví i malý Andrej, který se snaží porazit zákeřnou leukémii. A protože léčba této nebezpečné nemoci je finančně velmi náročná, vymyslela jeho maminka originální plán – společně se svým milovaným synkem začali ručně vyrábět sněhuláky, aby si na léky vydělali.

Finanční problémy rodičů

Andrej je první dítě Aleny a Antona Semilitových, a všichni spolu před pár lety žili v ukrajinském městě Čerkasy. Léčit svého syna se ale kvůli lepší péči rozhodli v běloruské nemocnici ve městě Gomel – to ale samozřejmě stálo velké množství peněz, které rodiče, ať se jakkoli snažili, nedokázali v běžném zaměstnání vydělat. Pak ale maminka dostala nápad, jak tuto vážnou a nelehkou situaci vyřešit.

Nejprve se nemělo jednat o prodej

Prvního sněhuláka nevyrobila Alena coby produkt k prodeji, ale jen jako dekoraci do nemocničního pokoje svého syna. Hračka se však natolik zalíbila několika rodinným známým, že vytvořila další kousky přímo pro ně. Sněhuláci a dojemný příběh, který za nimi stojí, se začali šířit raketovou rychlostí a Aleně se objednávky jen hrnuly. S výrobou začal pomáhat také malý Andrej, který si tak krátil dlouhou chvíli na lůžku mezi jednotlivými chemoterapiemi.

Zprvu byli lidé na pochybách

Původně chtěla Alena vyrobit jen pár desítek sněhuláků a vydělat asi 6 000 korun. Brzy bylo ale objednávek několik tisíc, což ji v první chvíli šokovalo. „Během 4 dnů jsme měli více než 4 tisíce objednávek a lidé poslali na účet 32 000 korun. Dříve jsme pořádali charitativní koncerty a prosili lidi o pomoc prostřednictvím televize. Částky, které chodily na účet, byly vždy velmi skromné. My tomu rozumíme, dnes je ve světě tolik podvodníků, že tomu lidé prostě nedůvěřují. Ale nyní konečně uvěřili, že máme skutečný problém. Jsme za to velmi vděční.

chlapec na lůžku iZdroj fotografie: Depositphotos

Vlna podpory se kvapně rozjela

„Někteří lidé začali nabízet peníze i bez sněhuláka. I úplně cizí osoby se začaly ptát na číslo účtu, aby nám poslali peníze. Je to něco neuvěřitelného!“ Příběh nemocného chlapce začal dojímat i úplné cizince a kromě finanční pomoci dostávala rodina i řadu podporujících dopisů. Většině bylo jasné, že vyrobit tolik dárků už je nad jejich síly, proto psali, že jim nevadí si na sněhuláka počkat. „Pošlete mi jej, až se Andrej uzdraví. Jsou to pro mě nejlépe vložené peníze.

Peníze se postupně nahromadily

Někteří také posílali za jednoho sněhuláka mnohonásobně více, než byla jeho stanovená cena. Rodina tak pomalu, ale přece, nasbírala dostatečné množství financí na léčbu leukémie. Celý případ poukazoval na jednotnost a dobrosrdečnost všech lidí, kteří byli ochotní pomoct. Díky těmto dobrým skutkům se Andrejovi splnilo největší přání jeho života.

Jakou máte zkušenost s charitativními akcemi?

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Zobrazit další články