Příběh dívky, které rodiče výslovně zakázali léčbu chemoterapií. Za smrt své 17leté dcery byli poprávu potrestáni

S postupy tradiční medicíny rodina nesouhlasila. Odvezli dívku za hranice, kde absolvovala speciální kúru založenou na podávání vitamínů, kortizonu a psychoterapii.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Boj se zákeřnou leukémií sváděla Eleonora Bottaro celé 2 roky. Zemřela v pouhých 17 letech. Za spoluviníky její smrti byli označeni rodiče, kteří jí odepřeli jedinou léčbu, jež mohla dívce zachránit život. Zakázali dceři absolvovat chemoterapii předepsanou lékaři. Rodina byla totiž vždy proti tradiční lékařské léčbě, místo toho zvolila alternativní takzvanou Hamerovu léčbu. Eleonora dostávala vitamíny, kortizon a psychoterapii.Léčba vitamíny leukémii neporazila

První příznaky nemoci se u dívky projevily v roce 2015. O rok později krevní testy potvrdily diagnózu leukémie. Měla začít s chemoterapií, to však rodina odmítla. Tvrdila, že nemoc je reakcí na nevyřešená psychická traumata. Eleonora jimi měla trpět kvůli předčasné smrti bratra Lucy na aneurysma. Soud pozastavil rodičovská práva a ustanovil dívce kvůli léčbě opatrovníka. Než soud vydal příkaz, rodiče Eleonoru převezli z Itálie do Švýcarska na alternativní kúru.

Porazit leukémii s pomocí vitamínů a bez adekvátní léčby se dívce nepodařilo. Poté, co zemřela, byli manželé Rita a Lino Bottaro obviněni z neúmyslného zabití. Padovský soud jim vyměřil 2letý trest vězení. Podle něj oba rodiče měli přesně stanovenou povinnost podniknout kroky, které by jejich dceři zaručily primární právo na život. „Místo toho udělali vše, co bylo v jejich silách, aby Eleonoře upřeli léčbu,“ uvádí se v rozsudku.

Matka nelituje, udělala by to znovu

Z jednání u soudu vyplynulo, že rodiče dívce bránili, aby absolvovala lékaři předepsanou chemoterapii, jež jí mohla zachránit život. „Zbavit dceru jediné léčby, kterou lékařská věda zná a je zároveň léčbou s vysokou šancí na úspěch, není volba, jež by odpovídala obezřetnosti a odbornosti,“ odůvodnil soud. Současně se pozastavil nad nezodpovědným přístupem rodičů.

Jednoznačně je označil za spoluviníky smrti Eleonory. „Zákon nesvěřuje právo na život či smrt dětí do rukou rodičů, naopak, rodiče jsou opatrovníky života svých dětí, který jsou povinni chránit,“ konstatoval v odůvodnění rozsudku nad rodiči soud. Věřím v boží spravedlnost, neudělala jsem nic špatného. Všechno, co jsem udělala, bych udělala znovu, jen Bůh ví, jak moc moje dcera trpěla,“ prohlásila po vynesení rozsudku Eleonořina matka.

Co říkáte na přístup rodičů Eleonory?

Zdroj: Express

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
Hliníkové střechy a fasády PREFA: Jaké jsou jejich hlavní přednosti?
Události247.cz
Drony by mohly pomoci vyhrát válku na Ukrajině. Rusko podle expertů zaostává hlavně v technice
JakZdravě.cz
Seznam tipů pro zdravé usínání, díky kterým budete spát celou noc
VědaŽivě.cz
5 záhadnějších míst než samotný bermudský trojúhelník. Pro podivné události dosud neexistuje vysvětlení