Tříletý chlapeček si neustále stěžoval, že ho svědí oči. Až posléze lékaři zjistili, že se mu v řasách usídlily vši

Malý chlapec z Číny si stěžoval, že jej velmi svědí očička. Rodiče to ze začátku neřešili, ale později se v nemocnici dozvěděli šokující zprávu.

                   

Tříletý chlapec z Číny si několik dní stěžoval na to, že ho velmi svědí oči. Jelikož tomu jeho příbuzní nevěnovali pozornost, došlo vše opravdu do extrému. Dítě muselo velmi trpět. Až lékaři totiž zjistili konečnou příčinu jeho problémů. Nemohli tomu uvěřit oni ani rodiče malého kloučka. Na jeho řasách se totiž usídlili velmi neoblíbení malí parazité.

Rodiče chlapcovo svědění očí ze začátku neřešili

Když teprve tříletý chlapeček přišel za rodiči s tím, že ho pořád svědí očička, ani jeden z nich to nijak neřešil. Jelikož si chlapec velmi rád hrál v písku a často si oči utíral špinavýma rukama, nepropadali tedy jeho příbuzní panice. Jediné, co udělali, bylo, že vyzkoušeli několik babských rad a víčka mu potírali různými mastmi a olejíčky. Teprve poté, co klouček stále plakal a stěžoval si na neustálé svědění, jej vzali do nemocnice. Tam se ukázalo, že měli zareagovat mnohem dříve.

Rodiče zde lékařům řekli, že si jejich syn neustále stěžuje na svědění očí, navíc jeho pravé oko více než týden vylučovalo podivnou tekutinu. Doktoři si všimli, že je jeho horní víčko zarudlé a oteklé. Jak zjistili dle záznamů, dítě nikdy předtím netrpělo žádnou alergií. Babička chlapce se jim svěřila, že na oku vnuka něco zahlédla, a tak se to snažila seškrábnout mincí, ale nepomohlo to. Navíc nikdo v rodině neměl podobné příznaky, proto přišli do nemocnice až po delší době.

Lékaři zjistili, že se mu na řasách usídlili paraziti

Jakmile se lékaři podívali chlapci do očí pomocí zvětšovacího přístroje, odhalili nechutnou pravdu. Ukázalo se, že po celé linii jeho řas lezou průhlední parazité. Usadily se mu tam lidské vši. Doktoři také zjistili, že naštěstí chlapcův zrak zůstal nepoškozen. Předepsali mu mast, která pomůže podráždění zahojit. Řasy dítěte musely být v postižené oblasti ostříhány, a parazité tak byli odstranění.

dítě pláče iZdroj fotografie: Depositphotos

Jak je známo, vši jsou malý hmyz, který žije ve vlasech a na pokožce hlavy, kde klade vajíčka. Prázdné obaly od nich se po vylíhnutí další generace parazitů lepí na vlasy a nazývají se hnidy. Vši se velmi rychle množí a způsobují rozsáhlé svědění a záněty pokožky hlavy. V těžkých případech může dojít i k infekcím, které jsou způsobeny drbáním na hlavě špinavými nehty, nebo pokud se do škrábanců dostanou vší výkaly. Naštěstí se s touto invazí dá bojovat pomocí volně prodejných prostředků dostupných v lékárnách a drogériích.

Co byste v této situaci dělali vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Zobrazit další články