Chlapec od dětství rád tráví čas s kravičkou. Jednoho dne otec zachytil jejich silné pouto a způsobil internetovou senzaci

Dojemná fotografie, která se objevila na sociálních sítích, chytila za srdce řadu lidí. Zachycuje přátelství mezi chlapcem a krávou.

Kráva na pastvě i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pouto mezi lidmi a zvířaty dokáže být opravdu neobyčejně silné. Přirozeně jsou lidé, kteří mají ke zvířatům větší vztah než jiní. Jedni je naprosto milují a mají i spoustu domácích mazlíčků. Ti druzí se jim třeba vyhýbají. Záleží také na rodinném zázemí a koníčcích, což obojí člověka značně ovlivní. Postoj tohoto chlapce ke zvířatům je však od prvního pohledu jasný. Posuďte sami.

Opřený a spící

Patnáctiletý Mitchell Miner se může chlubit vzpomínkou na jeden z velmi náročných dní. Vše začalo již ráno, kdy odstartovala soutěž krav dojnic. Té se účastnil také Mitchell se svou oblíbenou krávou Audri. Oba se velmi snažili. Do soutěže dali všechno. Bohužel výsledky nedopadly podle ideálního plánu. Umístili se na celkovém pátém místě. Takové hodnocení nenadchne, ale ani neurazí.

Samotné soutěžní prostředí velmi zatěžuje psychickou i fyzickou stránku organismu. Lidé i zvířata jsou nervózní a snadno se unaví. Pořádné únavě se tak nevyhnul ani Mitchell s Audri. Po návratu ze soutěže si potřebovali odpočinout. Když Mitchellův otec přišel syna vyzvednout ze stáje, našel jej opřeného o tělo Audri a spícího. Kráva mu láskyplně položila hlavu do klína.

Sen do budoucnosti

Táta na nic nečekal a okamžitě pořídil fotografii, aby tento okamžik nikdy nezaniknul. Ta se následně dostala na sociální sítě, kde doslova trhá rekordy. Není nic hezčího než roztomilé momenty s tvory, kteří projeví člověku svou důvěru. Celá Mitchellova rodina má velmi kladný vztah ke zvířectvu. Jeho rodiče vyrostli oba dva ve farmářském prostředí. V současnosti vlastní farmu nemají.

https://youtu.be/KbkydtAMQ5Y

Vytvořili si však tradici spojenou s letními prázdninami. Ta spočívá v tom, že si každé léto půjčují zvířata. Jejich děti se tak mohou těšit na zkušenosti s péčí o ně a mnohé zábavné aktivity. Na podzim se s nimi pokaždé musí rozloučit. Přesto má Mitchell jeden velký sen. A to poměrně předvídatelné přání. Jednou by chtěl chovat krávy a účastnit se s nimi různých soutěží.

Jaké je vaše nejoblíbenější zvíře?

Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články