Chlapci se dvěma tvářemi nikdo nedával šanci na život. Dnes obrovský bojovník slaví už 18. narozeniny

Chlapec se narodil se dvěma tvářemi a jeho zdravotní stav byl natolik špatný, že mu nikdo nedával šanci na přežití. Nakonec se stal ale skutečný zázrak.

Dítě s vyrážkou i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Brandy a Joshua Johnson z Missouri (USA) se těšili na příchod svého třetího potomka a stejně jako všichni rodiče, i oni doufali v to, že se jejich dítě narodí zdravé. Ne snad kvůli tomu, že by se báli, že bude potřebovat opravdu mnoho péče, ale hlavně kvůli tomu, že nechtěli, aby jejich dítě trpělo. Uvažovali o jméně pro svého syna a rozhodli se ho pojmenovat Tres. Po jeho narození však okamžitě pochopili, že je čekají náročné a obtížné okamžiky.

Dítě se dvěma tvářemi

Lékaři Tresovi nedávali žádnou naději na přežití. Dítě se narodilo s diprosopií, vzácnou vývojovou poruchou, která způsobuje rozštěpení tváře. V tomto případě byl rozštěp tak velký, že chlapec vypadal, jako kdyby měl dvě tváře. Tres měl dvě části obličeje, oči velmi vzdálené od sebe a dělený nos, což mu dávalo dojem, že jeho tvář je rozdělena na dvě poloviny. Podle literatury bylo dosud zaznamenáno pouze 35 podobných případů. Bohužel žádné z těchto dětí nedosáhlo dospělosti. 

Nedávali mu žádné šance

Vzhledem k deformaci lebky byl vyvíjen tlak na mozek, což mohlo ovlivnit kognitivní vývoj dítěte. Lékaři se shodli na tom, že Tres pravděpodobně nikdy nebude schopen chodit nebo mluvit, ale jeho rodiče neztráceli naději. Brandy a Joshua čelili častým názorům veřejnosti, která je obviňovala, že prodlužují život svého syna, protože podle nich žádné dítě by nemělo trpět a žít s takovou chorobou. Pár však chtěl svému synovi zařídit ten nejkrásnější život pod sluncem.

Oslavil 18. narozeniny 

Po několika letech začal Tres trpět silnými epileptickými záchvaty. Protože lékaři nebyli schopni najít řešení, rodina se rozhodla vyzkoušet něco nového, co vše zcela změnilo. Tresův život změnil konopný olej! „Prošel mnoha testy, ale hned v prvním týdnu po začátku užívání konopného oleje se počet epileptických záchvatů snížil z 400 na 40 denně. Jeho kognitivní schopnosti se výrazně zlepšily a během krátké doby ztratil přebytečná kila. Během několika měsíců zhubl 18-34 kilo. Díky oleji je teď rychlejší, inteligentnější, silnější a chytřejší,“ řekla matka.

Chlapec, kterému nedávali lékaři velké šanci na přežití, nakonec nedávno oslavil už své osmnácté narozeniny. 

Co říkáte na příběh tohoto chlapce?

Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Zobrazit další články