Už nechtěli svou vážně nemocnou holčičku trápit, a tak rozhodli o odpojení od přístrojů. V tu chvíli se stal zázrak

Rodiče malé dívky stáli na pokraji rozhodnutí, které je mělo připravit o dceru. Společně s lékaři rozhodli k odpojení přístrojů. Poté si však všimli něčeho, co nikdo neočekával.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Dítě utrpělo velmi silný infarkt. Lékaři již ztratili naději, že dívka přežije, a proto se také rozhodli k odpojení od přístrojů. O několik hodin později se však stalo něco, co si personál nemocnice stále nedokáže vysvětlit. Podle některých šlo prostě a jednoduše o zázrak. Rodiče dívky předtím též souhlasili s odpojením od přístrojů. Nikdo již nevěřil v přežití holčičky. Nemohli si dovolit doufat, a pak se postavit tváří v tvář kruté realitě.

Vážná srdeční vada

Stalo se však něco neuvěřitelného. Dívka po odpojení od přístrojů nezemřela. Jinými slovy u ní nezkolabovaly životní funkce, které jsou zásadní pro fungování organismu. O incidentu jako první informovala lokální média. Holčička se narodila se složitou srdeční vadou, jež si několik dní po jejím narození vyžádala dvě složité operace srdce. Přestože díky nim měla větší šance na život bez komplikací, brzy se objevily první problémy.

Když bylo dítěti pouze několik týdnů, utrpělo rozsáhlý infarkt. Rodina holčičky byla zdrcena. Po dlouhých rozhovorech s lékaři se matka dívky rozhodla nechat ji odpojit od přístrojů. Podle predikcí neexistovala žádná šance, že by holčička mohla přežít, nebo žít normální život bez přístrojů. Rodiče dlouho zvažovali všechny možnosti léčby a scénáře na budoucí život. Především ji nechtěli dále trápit.

Uplynul téměř rok

Po těžkém rozhodnutí se však stal zázrak. Možná to byla domnělá odměna za pečlivé uvážení takového zásahu. Po odpojení přístrojů na podporu života dívka žila. Stále měla puls, pravidelné intervaly dýchání a stálou tělesnou teplotu. Přístroje k životu nepotřebovala. Od této události uplynul téměř rok. Dívčina matka stále nemůže uvěřit tomu, co se stalo. V současné době se vybírají peníze na další léčbu malé slečny.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Tato událost připomíná, že i velmi malá šance na přežití je stále šancí, vždy stojí za to o ni bojovat. Léčba srdečních onemocnění je finančně velmi náročná. Na srdeční vady se specializují obvykle lékaři, kteří ordinují pouze na soukromým klinikách. Ty si za návštěvy a sezení inkasují ohromující částky. Dívčina rodina má však veliké štěstí v podobě podpory široké veřejnosti.

Jak byste se na místě rodičů rozhodli vy?

Zdroj: Childrens
Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Vzala roli balicího papíru a začala ho lepit na podlahu v pokoji jejího syna. Maminka na mateřské tak ušetřila nejmíň 10 tisíc
Události247.cz
Události247.cz
Drahota nedopadá na každého: Politici si zase přidávají platy. Zaplatí jim je už tradičně daňoví poplatníci
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Slavná bramborová dieta, ze které šílí celý svět. Už za 3 dny jsou vidět výsledky, její princip je snadný
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Rusko používá rojící se munici Shahed 136. Navzdory nízkým nákladům je sebevražedný dron extrémně propracovaný