Jednadvacetileté dívce se na těle začaly objevovat červené tečky. Když zjistila důvod, zhroutil se jí celý svět

Mladá Američanka na svém těle pozorovala červené tečky a skvrny, které nemizely. Po vyšetření jí lékaři diagnostikovali rakovinu.

žena s vyrážkou na pažích i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Někteří lidé, kteří se až přehnaně starají o své zdraví a bojí o sebe, dokáží i z příznaků obyčejné chřipky vydedukovat, že mohou trpět nevyléčitelnou nemocí. Navíc v dnešní době k takovýmto stavům napomáhá internet, kde si člověk může vyhledat, jakou nemocí může dle příznaků trpět. Mladá dívka nikdy neměla žádné zdravotní problémy, proto ji překvapilo, že se jí na kůži objevila podivná vyrážka. Až po delší době se rozhodla svůj problém řešit s lékaři.

Červené tečky na kůži se zhoršovaly

Helaina Hillard je jednadvacetiletá dívka z Iowy v USA, která se věnuje atletice a fitness a studuje biochemii na univerzitě. Žila šťastný a obyčejný život jako každá jiná normální holka v jejím věku. Ve svém sportovním oboru velmi vynikala, byla na vysoké úrovni a moc ji to bavilo. Málokdy bývala nemocná, vždy říkala, že má skvělou imunitu, především díky cvičení. Vše se ale změnilo, když se jí zničehonic na těle objevily červené tečky.

Tyto pihovité skvrnky ji poněkud vyděsily, ale říkala si, že je to možná jen reakce na nějaké jídlo nebo přemíra sluníčka. Jenže každým dnem jich bylo víc a víc, až se z nich začaly tvořit jednolité červené fleky, které se objevovaly na rukách i nohách, ale především v obličeji. To už Helainu přimělo navštívit lékaře. Ten nařídil okamžité krevní testy, jež odhalily šokující onemocnění.

Lékaři jí diagnostikovali leukémii

Ukázalo se, že dívka trpí akutní lymfoblastickou leukémií. Toto onemocnění krve je jedním ze čtyř základních typů leukémie. Vyskytuje se především u malých dětí mladších pěti let a starých lidí. Ovšem Helaina je důkazem, že výjimka potvrzuje pravidlo. Léčba dětí bývá často velmi úspěšná, u seniorů je to již horší. Dívka byla touto diagnózou opravdu šokovaná, protože se cítila zcela zdravá. Musela tedy podstoupit vyčerpávající a rok trvající chemoterapii.

Onkologicky nemocná dívka iZdroj fotografie: Depositphotos

Během léčby si musela dát rok pauzu od studia biochemie a sportu. Bylo pro ni těžké pozorovat, jak jí padají vlasy, a zažívat vedlejší účinky chemoterapií. Avšak nejtěžší pro ni bylo vidět svou rodinu a přátelé, jak se o ni bojí. A právě proto se rozhodla bojovat o svůj život a nevzdat se. „Jsem nesmírně vděčná za svou rakovinu. Nyní oceňuji věci na úplně jiné úrovni, protože ne každý přežije tuto hroznou nemoc. Zní to šíleně, ale díky rakovině jsem si uvědomila, jak jsem požehnaná a kolik lásky ve svém životě mám,“ řekla studentka z Iowy.

Nyní Helaina prochází udržovací fází léčby, kdy bude pokračovat v perorální chemoterapii a pravidelných měsíčních návštěvách nemocnice až do jara příštího roku. Letos v září by se však již měla vrátit ke studiu biochemie a pomalu začít sportovat a věnovat se atletice. Navzdory vzestupům a pádům v posledních měsících se dívka soustředí na svou budoucnost a je odhodlaná stát se zubařkou.

Jak byste reagovali na tuto diagnózu vy?

Zdroj: O2
Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Vyšší pohodlí a zvýšení produktivity práce s držákem monitoru NB G45
Události247.cz
Události247.cz
Ušetřit na jahodách se dá samosběrem: Úspora je oproti prodeji v obchodech i několikanásobná
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Kancelářský držák monitoru s vynikající ergonomií NB G45
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů