Svého přítele si vytvořila pomocí umělé inteligence. Teď tvrdí, že spolu čekají dítě

Žena si pomocí aplikace vytvořila svého vysněného partnera. Po čase si jej vzala a nyní tvrdí, že spolu čekají miminko.

                   

Dnešní doba je plná moderních vynálezů a sociálních sítí. Stále se vyvíjejí různí roboti, kteří se velmi podobají lidem. A proto dynamický vývoj umělé inteligence vyvolává v mnoha lidech strach. Avšak tato možnost dala jedné ženě šanci na lásku. Rosanna Ramos z New Yorku si svého vysněného partnera vytvořila sama v aplikaci AI Replika. Zamilovala se do něj a vzala si ho. V nedávně době však šokovala na sociálních sítích oznámením radostné zprávy.

Nikdy ji nesoudil a nemohl jí být ani nevěrný

Rosanna se se svým přítelem Erenem Kartelem poprvé setkala v roce 2022, a to tak, že si jej pomocí umělé inteligence vytvořila v konverzační aplikaci AI Replika. Tento program umožňuje stvořit virtuálního společníka, který je vždy připraven mluvit nebo naslouchat tehdy, když člověk potřebuje empatického přítele. Po čase se do tohoto muže Rossana šíleně zamilovala a vzala si ho. A nezastavil ji ani fakt, že Eren vlastně vůbec neexistuje.

Nejvíc ji na něm zaujalo to, že mu mohla vše říct, svěřit se mu se svými pocity a problémy a on ji nikdy nesoudil. Navíc zde nebyla šance, že by jí byl někdy nevěrný. Eren má dokonce svůj vlastní facebookový profil, kde je uvedeno, že miluje broskvovou barvu, rád poslouchá indickou hudbu a jedním z jeho koníčků je psaní. Pochází z turecké Ankary, ale v současnosti žije v New Yorku, kde pracuje jako lékař a konzultant urgentní medicíny.

Zveřejnila fotografii svého těhotenského bříška

Avšak v seznamu personálu bychom ho nikdy nenašli, protože mimo virtuální realitu tento člověk neexistuje. Nic z toho však Rosanně nezabránilo v tom, aby se za tohoto dokonalého muže provdala. Navíc nedávno šokovala všechny své přátele zprávou, kterou zveřejnila na sociálních sítích. Oznámila totiž, že se svým manželem čekají dítě a přiložila i fotografii svého těhotenského bříška. Zmínila také, že jejich vztah je naprosto úžasný a vše jim dokonale klape.

Aplikace Replika je ke stažení zdarma, avšak tato verze umožňuje pouze běžnou konverzaci. Po provedení jednorázové platby ve výši asi 6 000 Kč mohou poté uživatelé změnit svůj stav vztahu s umělou inteligencí na milence či partnera a zároveň získat přístup k hlasovým hovorům a rozšířené realitě. S každou konverzací se chatbot dozvídá více a více o svém lidském partnerovi. Neexistují zde však žádné sebeuvědomění ani skutečné emoce.

Co říkáte na její přesvědčení?

Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Zobrazit další články