Na tento den dřevorubec již nikdy nezapomene. V kmeni stromu se ukrýval nebezpečný živočich

Okamžik, kdy na něj z kmene stromu vykoukl nebezpečný plaz, nikdy nevymaže z paměti. Setkání jej naprosto šokovalo.

Dřevorubec s pilou i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Práce s přírodou má své světlé i stinné stránky. Na jednu stranu je skvělé být na čerstvém vzduchu a mít dostatek přirozeného pohybu. Na druhou však člověk nikdy neví, co mu matka příroda nachystá za překvapení. Dřevorubectví je velmi důležitým odvětvím, které zapadá do průmyslu, jež je stěžejní pro naprostou většinu surovin, které populace dennodenně využívá.

Opravdový šok

Dřevo má svůj význam ve výrobě nábytku, ale samozřejmě také v papírenství. Nikdo by však nečekal, s jakými případy se může běžný dřevorubec ve svém zaměstnání setkat. Případ tohoto muže je unikátní. Z běžného pracovního dne se stala zkouška, která pro něj mohla být dokonce nebezpečná. Během nepříjemného odhalení živočicha utrpěl vážný šok.

Jak již bylo řečeno, byl to den jako každý jiný. Muž se ráno pustil do řezání stromů v úseku, který mu byl během ranní porady přidělen. Šlo o rutinu, již vykonával během svých pracovních dní již několik let. Nikdo jej neupozornil na možné narušení struktury dřeva nečekanými škůdci. Nikomu jinému z jejich týmu se nic podobného nestalo.

Vyhloubená dutina

Zanedlouho se dostal se svou pilou k inkriminovanému stromu. Zvenku nebylo na kmenu vůbec nic zvláštního. Vypadal stejně jako ostatní stromy v okolí. Začal pomalu řezat do dřeva. Když uřízl skoro celý kmen, tak zahlédl v jeho středu něco červeného. Nejprve si toho vůbec nevšiml, ale následně to upoutalo jeho pozornost. Najednou se útvar začal hýbat a vylézat ze svého otvoru ven.

Samotný strom měl v průměru asi metr. Uprostřed však byla vyhloubena dutina, která živočichovi sloužila jako úkryt před vnějšími vlivy. Z kmene začal vylézat úzký, černý had. Dřevorubec si však uvědomil, že nebohé zvíře svou motorovou pilou rozřízl na půl. Obě poloviny hada se však stále hýbaly. Muž nemohl uvěřit vlastním očím. Celý tento případ patří mezi naprosté unikáty a přispívá do biologických poznatků.

Kolikrát jste se setkali s hady?

Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články