Narodila se o 12 týdnů dříve, díky tomu zachránila své matce život

To, že se její dcera narodila o 12 týdnů dříve, bylo skutečným osudem. Díky tomu, že se tak stalo, byla dvaatřicetiletá žena zachráněna od blížící se smrti.

Novorozená dívka i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Když jí lékaři řekli, že se její dítě narodí předčasně, měla obrovské obavy o jeho zdraví. To ještě nevěděla, že to bude právě její vlastní zdraví, které bude muset brzy řešit. Matka, která porodila o 12 týdnů dříve, předešla tragédii, protože díky tomu lékaři objevili nádor. Pokud by Harriet Elson (32) porodila až v plánovaném termínu, lékaři tvrdí, že by už bylo „příliš pozdě“. Není tedy divu, že Harriet považuje svou dceru za svého vlastního strážného anděla.

Zachránila jí život

Trojnásobné matce byl diagnostikován nádor poté, co navštívila jednotku intenzivní péče v nemocnici Broomfield v Chelmsfordu v Essexu. Trpěla bolestmi břicha a nemohla normálně chodit, proto jí personál na oddělení novorozenců doporučil návštěvu u lékaře. Během vyšetření byla objevena cysta na pravém vaječníku, a to v důsledku dřívějšího porodu dívenky jménem Maddison, která překvapivě přišla na svět o 12 týdnů dříve! Během operace bylo zjištěno, že cysta praskla. 

Malý zachránce

Matce tří dětí, která pracuje jako administrativní asistentka, byl odstraněn pravý vaječník a jeden vejcovod. Několik týdnů poté začala s chemoterapií. V současnosti čeká na závěrečnou fázi léčby a doufá, že ji úspěšně dokončí do pár měsíců. „Myslím si, že kdybych neporodila dříve, nádor by nebyl odhalen včas. Dcera je pro mě andělem strážným. Jako by věděla, že se musí narodit a zachránit mě. Kdyby to neudělala, měla bych nyní rakovinu vaječníků ve stadiu třetího nebo čtvrtého stupně. Maddison mi skutečně zachránila život,“ tvrdí matka.

Novorozená holčička iZdroj fotografie: Depositphotos

Bude jí vděčná do konce života

Kdyby se dívka narodila v původním plánovaném termínu, Harriet by pravděpodobně brzy přišla o život. Díky svému předčasnému narození však malá Maddison pomohla lékařům s identifikací nebezpečného nádoru, aby tím své matce nakonec zachránila život

Jak byste na takovou zkušenost reagovali?

Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Zobrazit další články