Bojový pitbul se řítil na chlapce a policisté se už chystali zakročit. Pravý důvod jim vehnal slzy do očí

Bojový pitbul měl být uspán za to, že pokousal malé dítě. Poté, co společnost zjistila, proč to ve skutečnosti udělal, získal si status zvířecího hrdiny.

Rozzlobeny pes i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Psi jsou podle mě ta nejloajálnější zvířata, která často myslí více na své páníčky a ostatní lidi než sami na sebe, a tento zajímavý příběh je toho skvělým příkladem. Jak ovšem uvedl web Infobae, pitbulovi, jenž si zasloužil status hrdiny po celé Austrálii, hrozila v důsledku jeho činu nejprve poprava. Naštěstí však brzy vyšlo najevo, že to, co udělal, mělo smysl a jednalo se o záchrannou akci, nikoli nebezpečné napadení, jak si policisté mysleli. Jakmile na skutečnou pravdu přišla místní správa, začaly se jim hnát slzy do očí. 

Záchranná akce bojového pitbula 

Hrdina dnešního příběhu se jmenuje Buddy a jedná se o bojového pitbula, který způsobil velký rozruch v celé Austrálii. Právě tam totiž zachránili devítileté dítě, které se topilo v řece poté, co jej tam s jeho pětiletým bratrem hodila vlastní matka. Žena se během celé situace snažila pouze o jediné, a to zbavit se svých potomků, čehož si však starostlivý pes všimnul a tak se vrhl na pomoc. Zachránit se mu však podařilo pouze staršího chlapce, přičemž mladší dítě bohužel zemřelo – jeho bezvládné tělo bylo objeveno až po několika dnech od celého incidentu. 

Jelikož však pitbul při záchraně pokousal chlapce a posléze i matku, na kterou zaútočil v důsledku jejího ohavného činu, policisté si mysleli, že za vraždu malého dítěte a vystavení celé rodiny do nebezpečí může právě on – stejně tak si hlavní správa myslela, že se vrhnul na devítileté dítě jen proto, aby mu způsobil újmu, nicméně přispěchal na pomoc a pokusil se jej co nejrychleji zachránit. To se mu také podařilo, ale jelikož nemá ruce, musel k tomu použít své zuby, což vedlo k tomu, že hoch měl na některých částech těla hluboké kousance. 

Hrdina, nikoli nebezpečné zvíře 

Matka, jejíž jméno nemohlo být z právních důvodů zveřejněno, byla zatčena na základě obvinění z vraždy. Již při svém prvním výslechu se však ke všemu přiznala a dodala, že musela děti utopit, neboť neměla na výběr. Během celé dramatické scény však přiběhl Buddy, který chtěl celou situaci vyřešit. A jelikož byl proud v řece příliš silný, musel dítě pevně uchopit svými zuby, aby jej mohl odnést. Pes byl však i tak zoufalý, protože nemohl pomoci mladšímu chlapci, kterého již odnesly silné vlny. Úřady jej ale okamžitě umístily do útulku s tím, že zaútočil na rodinu, a proto děti pohltila řeka. 

pitbul iZdroj fotografie: Depositphotos
Pitbul zachránil devítiletého chlapce před smrtí

Buddy byl však hrdinou, a jak vyšlo posléze najevo, chtěl rodinu naopak zachránit, nikoliv jim ublížit. Web Debate informoval, že se na jeho osvobození sešlo více než 50 tisíc podpisů lidí, kteří byli proti jeho vazbě a možné útratě. O podobném příběhu, kdy statečný pes zachránil své majitele i jejich dům před explozí, jsme také nedávno psali na DámskémDeníku. „Na tento sobecký pokus matky utopit své dvě děti Buddy zareagoval a pokusil se je zachránit. Přitom však nechtěně pokousal staršího syna a zlomyslnou matku,“ sdělil jeden z místních pro web Infobae.

Souhlasil i dědeček obětí 

S verzí, že se pitbul pokusil zachránit obě děti, souhlasil i dědeček z matčiny strany. „Mám podobného psal a vím, že se snažil malé děti zachránit. Je to v jejich povaze, když jsou vychováváni mezi dětmi,“ dodal starší muž. Podle majitele Buddy nemá žádnou historii jako nebezpečný pes a nikdy se nepokusil nikoho pokousat. „I já mám rodinu a malé děti, takže vím, jak se tito psi chovají. Mají své zuby, aby pomáhali, což za sebou může zanechat nevzhledné stopy. Opravdu tomu tak ale není,“ dodal majitel pitbula. 

Co si o tomto příběhu myslíte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články