Věk je jenom číslo a tato 98letá dáma je toho dokonalým příkladem. Za svůj klavírní výkon si vysloužila ovace vestoje

Talentovaná babička, která poprvé veřejně vystoupila a rovnou na pódiu ikonického koncertního sálu, nevypadala ani trochu nervózně. Na stará kolena se z ní stala celebrita.

Starší ruce hrají na klavír i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Věk je jenom číslo, a pokud má člověk talent, může se stát hvězdou i v pozdním věku. Podobně jako osmadevadesátiletá Lois Cunninghamová, která válí na klavír tak, že by jí mohl závidět nejeden virtuóz z renomovaného symfonického tělesa. Když seniorka poprvé zahrála před publikem, sklidila bouřlivý potlesk ve stoje.

Úspěšný debut v úctyhodných 98 letech

Vystoupení v koncertním sále Grand Ole Opry v americkém Nashvillu, který bývá označovaný za nejslavnější americkou country scénu, je celoživotním snem mnoha hudebníků. Nadaná babička se na legendárním jevišti objevila víceméně náhodou. Spontánně ji k tomu, aby zahrála na klavír, vyzval během svého koncertu její vnuk, populární americký herec a countryový zpěvák Josh Tuner.

ruce na pianu

Je jí 13, má autismus, a navíc je slepá. Ani jedna z těchto věcí jí však nebrání v božské hře na klavír

Přestože Lois zkušenosti s vystupováním před tak velkým publikem nemá, zasedla za klavír bez jakýchkoli známek trémy. Jako ostřílený profesionál začala hrát skladbu How Great Thou Art a všem vyrazila dech. Nádherným klavírním provedením klasické gospelové písně babička dojala publikum, které na konci vystoupení tleskalo vestoje.

Video se rychle stalo hitem internetu

Zdálo se, že talentovaná osmadevadesátiletá babička si náramně užívala ovací, jichž se jí dostalo. Objala se se zpěvákem, nadšeně děkovala publiku, posílala mu polibky a radostně mávala. Video s vystoupením Lois se podle serveru SoundsLikeNashville okamžitě stalo hitem internetu. Na platformě YouTube během několika týdnů nasbíralo přes 12 milionů zhlédnutí.

Josh Turner’s Grandma, Lois Cunningham | „How Great Thou Art“ …

Josh Turner brought out his 98 year old grandmother-in-law to play the piano on „How Great Thou Art.“ Talk about an Opry moment!

Zveřejnil(a) Grand Ole Opry dne Pátek 25. března 2016

Legendární vystoupení se odehrálo v roce 2016. Dva roky poté, krátce po oslavě svých sých narozenin, Lois podle serveru CountryThangDaily zemřela. Žena z města Valdosta v americkém státě Georgia, která třicet let vyučovala hudbu, se díky svému nečekanému debutovému vystoupení v Opry stala v závěru svého života celebritou. A dokázala všem, že věk je jenom číslo.

Co říkáte na klavírní umění téměř stoleté nadané babičky?

Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Zobrazit další články