Po autonehodě utrpěla poranění zad a vyfasovala plastový korzet. Zručná kámarádka z něho vytvořila úbor superhrdinky

Mladá dívka byla nucena po operaci zad nosit nevzhledný korzet. Její kamarádka jí svým skvělým nápadem změnila život a dodala sebevědomí.

Nehoda dvou aut i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Člověka, jenž utrpí nějaké vážné zranění, to většinou poznamená nejen fyzicky, ale také psychicky. Mnoho lidí, kteří mají poté viditelné poškození těla, musí využít služeb psychologa, aby se se změnou svého života alespoň nějakým způsobem smířili. V případě mladé ženy, která po nehodě musela nosit korzet, postačila nápaditost její nejlepší kamarádky.

Po operaci byla dívka nucena nosit korzet

Před několika lety se matka se svou sedmnáctiletou dcerou Maddie vracely domů autem. Jely zrovna po dálnici v Severní Karolíně, těšily se, až budou na místě, a povídaly si. Venku v tu dobu velmi pršelo. V jednu chvíli bohužel žena za volantem nezvládla řízení, dostala smyk a auto havarovalo. Obě cestující naštěstí přežily, ale Maddie utrpěla závažná poranění zad. Přesněji si zlomila jeden z obratlů, což mělo za následek kompresi nervů.

Musela podstoupit náročnou operaci páteře, po níž jí lékaři oznámili, že bude muset stále nosit plastový korzet, který může sundat pouze na spaní. K tomu všemu ještě bude nucena používat chodítko, a to do té doby, dokud nenabere dostatečnou sílu, aby byla schopna samostatné chůze bez něj. Přestože byla dívka vděčná za to, že nehodu přežila, nedokázala se s nošením zádové ortézy smířit.

Kamarádka dostala úžasný nápad

Maddiino sebevědomí bylo kvůli této zdravotnické pomůcce na bodu mrazu. Nerada chodila ven mezi lidi a nechtěla se na sebe ani koukat do zrcadla. Neměla ráda pohledy ostatních, někteří totiž zírali opravdu hodně. Ve společnosti se cítila velmi nepříjemně a trapně, protože zažila několik situací, při kterých byla napomenuta, že zdržuje a překáží. Záda ji navíc velmi bolela, což ji omezovalo. I přesto všechno se ale snažila zachovat si svůj optimismus.

Jednou však její nejlepší kamarádka Sarah přišla s nápadem, který Maddie změnil život. Když zraněnou dívku viděla v nevzhledném plastovém korzetu, který měl plno drážek, zářezů a výztuží, v hlavě se jí zrodila zajímavá myšlenka. Vzhled zdravotnické pomůcky jí totiž připomněl steampunkový styl. Když Sarah svůj nápad kamarádce sdělila, ona s nadšením souhlasila.

Sarah se tedy pustila do práce a za necelých pět hodin měla hotovo. Z ortézy vytvořila steampunkové brnění, a to pomocí spreje, papírových spojovacích materiálů a své představivosti. Na konci byla na svůj výtvor patřičně pyšná. Jakmile si Maddie upravený korzet oblékla, cítila se skvěle. Zvýšilo jí to sebevědomí a změnilo pohled na svět. Podle ní toto brnění symbolizuje bitvu, kterou právě svádí, aby se zotavila fyzicky i duševně, zesílila a mohla zase normálně žít.

Co říkáte na její zajímavý nápad?

Zdroj: Seventeen
Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Zobrazit další články