Autistický chlapec po rozhovoru se Santou zářil štěstím

Landon, šestiletý chlapec trpící autismem, vyrazil před Vánoci se svými rodiči do nákupního centra, aby se mohl zeptat Santy Clause na otázku, která ho už dlouho trápila.

i Zdroj fotografie: Pixabay.com
                   

Malý Landon pochází z Michiganu a nemohl se dočkat dne, kdy si konečně promluví se Santou Clausem. Jeho rodiče ho vzali na tradiční focení do blízkého obchodního domu, konečně se dočkal splnění svého snu a položil Santovi otázku, která ho už dlouho trápila. Dojemný rozhovor změnil jeho pohled sa sebe samého. Na co se malý chlapec trpící autismem zeptal a jaké odpovědi se mu dostalo?

iZdroj fotografie: Pixabay.com

Landon měl na Santu důležitý dotaz

Poté, co rodiče vyfotili jako každý rok svého syna na Santově klíně, všimli si, že Landon celý rozrušený míří zpět k muži v červeném kostýmu. Chtěl mu totiž položit otázku, která mu nedala spát: „Jsem na seznamu zlobivých dětí kvůli svému autismu?“ Bál se, že vlivem svojí nemoci nedostane žádný vánoční dárek. Santa Claus s odpovědí neváhal ani vteřinu.

i

Rozhovor posílil chlapcovu sebedůvěru

Nervózní chlapec netrpělivě čekal na odpověď, ta ale přišla vzápětí. „Víš, že tě mám moc rád, stejně jako tě mají rádi i moji sobi. Ničeho se neboj, jsi hodný chlapec. Jsi opravdu správný kluk.“ Roztřesený Landon se konečně uklidnil. Zdálo se, že mu Santa řekl právě to, co chtěl slyšet, protože se celý rozzářil štěstím. Mluvili spolu ještě několik minut o oblíbených hračkách a Vánocích, Santa věnoval chlapci plnou pozornost a trpělivě odpovídal na všechny jeho otázky.

iZdroj fotografie: Pixabay.com

Landonova matka celou scénu pozorovala a byla dojatá zjištěním, že jejímu synovi Santa konečně vysvětlil to, co mu sama opakuje celý život, totiž že není kvůli své odlišnosti o nic horší nebo méně důležitý než ostatní děti. „Stále mu říkám, že ho miluji takového, jaký je, ale vždy je dobré to slyšet od někoho dalšího,“ dodala. Potvrzení od tak důležité osoby, jakou je Santa, konečně dodalo Landonovi sebedůvěru, kterou tolik potřeboval.

Diskuze Vstoupit do diskuze
127 lidí právě čte
Autor článku

Lucie Vágnerová

Zobrazit další články