80letou důchodkyni okradl pachatel přímo u hrobu manžela. O týden později ji kontaktoval mladík s nečekanou nabídkou

Ženu okradli na hřbitově. Příběh však měl šťastný konec. I když se říká, že jablko nepadá daleko od stromu, tento mladík dokazuje, že tomu tak být rozhodně nemusí.

žena na hřbitově i Zdroj fotografie: Freepik
                   

78letá důchodkyně truchlila po svém manželovi teprve dva týdny. Denně chodila k jeho hrobu vzpomínat na jejich dlouhý společný život. Ani ve snu by ji nenapadlo, že jí tu hrozí nějaké nebezpečí. A přesto si ji vyhlédl muž, který ji bez skrupulí okradl. Ještě se ani nestačila vzpamatovat z otřesného zážitku, když ji kontaktoval mladík, který jí chtěl všechno vysvětlit.

Přikradl se k ní a sebral jí kabelku

Tona Herndon zamířila k hrobu svého muže jako každý jiný den. Jejich společná 60letá cesta životem skončila před dvěma týdny, když její milovaný manžel zemřel. Návštěva hrobu tak byla v těchto chvílích to jediné, co ji dokázalo utěšit. Ve chvíli, kdy rozjímala nad hrobem, přiblížil se k ní neznámý muž. Ani si ho nevšimla, jak byla ponořena do svého truchlení. Muž jí vmžiku strhl kabelku z ramene a rozutíkal se pryč.

Co mohla dělat? Stará žena chodící o hůlce neměla nejmenší šanci proti plánům muže, který se neštítí ničeho. Mohla jen krádež kabelky, v níž měla v přepočtu 15 000 Kč, nahlásit na místní policii v Bethany v americké Oklahomě. Celá událost šokovala místní komunitu a policii netrvalo dlouho a přihlásili se svědci, díky nimž byl viník velmi rychle zadržen.

Ukázalo se, že se jedná o recidivistu, který má za sebou pestrou kriminální minulost. Jeho fotografie pak byla odvysílána v místních regionálních zprávách. Na ty se díval i patnáctiletý Christian Lunsford a málem spadl, když viděl podobiznu tohoto zloděje. Byl to totiž jeho vlastní otec. Ačkoliv s ním nežil od svých dvou let a vídali se velmi sporadicky, zrovna předevčírem se s otcem sešel.

zloděj iZdroj fotografie: Freepik

Christian se rozhodl udělat něco nečekaného

Ten mu dal v přepočtu 5 000 Kč, aby mohl jet Christian na školní výlet. V tu chvíli Christianovi došlo, že ty peníze možná pochází právě z peněženky této nešťastné důchodkyně. Na svůj věk se tento mladík zachoval opravdu neuvěřitelně. Kontaktoval paní Herdonovou a domluvil si s ní schůzku na parkovišti u místního kostela.

Tam se jí za chování svého otce omluvil a dal jí všechny peníze, které od něj dostal, aby ji alespoň částečně vynahradil ztrátu. „Musel jsem to udělat. Zasloužila si omluvu. Kdybych se neomluvil já, kdo by to udělal?“ řekl později novinářům. Tonu toto jednání velmi mile překvapilo. „15letý chlapec, který má tolik citlivosti, je výjimečný,“ uvedla na jeho adresu Tona. Peníze si však nenechala. Obratem mu je dala zpátky.

Řekla, že když jí peníze vrátil, byly její a mohla si nimi dělat, co chce. A tak mu je zase dala, protože chtěla, aby Christian nepřišel o školní výlet, na který se moc těšil. „Pocítila jsem díky tomu, že můj život má stále nějaký smysl,“ řekla Tona. Nejste tím, čím jsou vaši rodiče, i když vás vychovají. Vy se můžete stát tím, čím chcete být,“ uzavřel Christian rozhovor a naznačil tak, že si každý může vybrat, jak daleko od stromu jablko padne.

Jak byste se v takové situaci zachovali vy?

Zdroj: PlNewsner
Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články