Měsíc po porodu matka utekla a 21letý Richard zůstal na výchovu dcery sám. Napsal dopis, který chytne za srdce každého rodiče

Nedokázal si představit, že by svou měsíční dceru odložil. Přes odchod své partnerky a mámy jeho dcery se rozhodl postavit se rodičovství.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Richardovi se v lednu 2015 narodila dcera Persephone. Jako novopečený otec snad nemohl být šťastnější. V té době však ještě nevěděl, co bude následovat. O měsíc později od nich odešla matka jejich malé princezny. Muž dodnes netuší, proč to udělala a co ji vedlo k tak radikálnímu rozhodnutí. Najednou zůstal 21letý otec na vše sám, ale ani na malou chvíli jej nenapadlo, že by své milované dítě také opustil.

Podělil se o zkušenosti

Rozhodl se, že se o dceru postará úplně sám. Minimálně ze začátku to pro něho nebylo nic jednoduchého a instinktivního. Časem dostal chuť se podělit o své zkušenosti s okolním světem, a proto se rozhodl svůj příběh sdílet na svém facebookovém profilu. Netrvalo to dlouho a dostal se do povědomí mnoha uživatelů. Přirozeně šlo především o ženy.

První příspěvek zahájil určitým seznámením se svou osobou a aktuální situací. Dle jeho slov byl zpočátku z kontaktu s miminkem vyděšený a nervózní, bál se jakýchkoliv chyb. Také se nestyděl říci narovinu, že vůbec netušil, co by měl jako svobodný otec vlastně zařídit a udělat. S jistotou byl však odhodlaný pro svou dceru udělat maximum. Nahradit jí mámu, ale zároveň zůstat tátou.

Rodičovské sebevědomí

Přepadaly jej pochybnosti o sobě samém, o jeho schopnostech a budoucnosti. Nebylo to snadné, informace o rodičovství čerpal z mnoha zdrojů. Na svém profilu se svěřil, že trávil hodiny čtením nových publikací o malých dětech. Nemluvě o sledování edukativních videí na YouTube. Postupně mu sbírání nových zkušeností zvedlo jeho rodičovské sebevědomí.

Zveřejnil(a) The Johnson Family Experience by Persephone Lilith Johnson dne Úterý 2. února 2016

Po několika měsících od prvního příspěvku si dokonce dělal legraci z dotazů svých přátel, kteří jej žádali o rady. Příběh mladého svobodného otce dojímá snad každého uživatele internetu, jenž na něho narazí. Do budoucna vyvstává jedna otázka – stojí Richard o novou lásku a potenciální nevlastní maminku své dcery? To si budeme muset počkat, jelikož k tomuto tématu se nikdy nevyjádřil.

Co říkáte na mladého a svobodného tatínka?

Zdroj: Amomamma
Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Vzala roli balicího papíru a začala ho lepit na podlahu v pokoji jejího syna. Maminka na mateřské tak ušetřila nejmíň 10 tisíc
Události247.cz
Události247.cz
Drahota nedopadá na každého: Politici si zase přidávají platy. Zaplatí jim je už tradičně daňoví poplatníci
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Slavná bramborová dieta, ze které šílí celý svět. Už za 3 dny jsou vidět výsledky, její princip je snadný
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Rusko používá rojící se munici Shahed 136. Navzdory nízkým nákladům je sebevražedný dron extrémně propracovaný