Neúspěšná prezidentská kandidátka Danuše Nerudová čelí dalším mediálním útokům a výhružkám smrtí.
Působit jako veřejně známá osobnost není lehké. Někteří uživatelé sociálních sítí vnímají virtuální prostředí jako pole, kde jsou stoprocentně chráněni bez ohledu na to, jakým způsobem se zde vyjadřují. Neuvědomují si, že za profily na internetu se skrývají reální lidé, reálné osoby, které mají své rodiny a přátele. Přesto se někteří nebojí ohavným způsobem konfrontovat ostatní.
Konstruktivní kritika
Jak tedy vnímat statusy a virtuální komentáře? Uživatelé se v tomto případě dělí do dvou skupin. Jedni zastávají stejná pravidla chování jako v realitě. Tedy vyjadřovat se k věcem pouze tehdy, když máte na srdci něco pěkného ve smyslu pochvaly. V opačném případě ventilovat konstruktivní kritiku a zdržet se používání vulgárních výrazů a osočování ostatních osob.
Další skupina zastává názor takový, že když se někdo rozhodne být veřejnosti známý, tak musí počítat s dopady této slávy. Tedy by měl snášet kritiku od kohokoliv, kdo si může jeho působení na sociálních sítích prohlédnout. Není možné, aby měli vždy všichni stejný vkus i názor na všechny věci. Rozdílné názory se však dají vyjádřit různými způsoby.
Hanlivé výrazy
Některé z nich by se daly označit až za radikální. Své o tom ví neúspěšná prezidentská kandidátka Danuše Nerudová. Účastnila se vládní debaty ohledně konsolidačního balíčku, čímž několik nenávistných uživatelů vyprovokovala k nemístným urážkám a výhružkám směrem na její osobu. V jednom ze vzkazů se dokonce objevuje i přání, aby kvůli důchodové reformě „chcípla“.
Politička má naštěstí velkou podporu ve své rodině i dalších veřejně známých osobnostech. Syn Filip Neruda pod její příspěvek o násilí a demokracii na internetu připsal komentář: „Žijeme v době plné bezdůvodné nenávisti…“ Kromě něj se za političku postavil také moderátor Honza Musil a modelka Taťána Kuchařová. Sama Nerudová zastává názor, že jsou změny v důchodech nezbytným souborem opatření k maximální udržitelnosti systému sociální podpory.