Nestárnoucí hollywoodský krasavec Tom Cruise neviděl svoji dceru už 10 let. Může za to jeho náklonnost k církvi

Americká herecká hvězda Tom Cruise je už přes třicet let jedním z nejslavnějších stoupenců kontroverzní církve, která pravděpodobně drží své členy hodně zkrátka.

Americký herec Tom Cruise i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Vztahy rodičů a dětí často bývají velmi složité. Své o tom ví i šedesátiletý idol ženských srdcí Tom Cruise. Hvězda filmových trháků Top Gun nebo Mission: Impossible se s jedinou biologickou dcerou Suri, která zanedlouho oslaví své sedmnácté narozeniny, dokonce už spoustu let ani nevídá. Důvod, kvůli němuž na potomka zanevřel, ale možná bude pro většinu lidí téměř nepochopitelný. Za jejich odloučením stojí kontroverzní církev, ke které herec tíhne.

Problémem jsou vazby na scientology

Suri od svého narození v roce 2006, kdy byl Cruise ženatý s hereckou kolegyní Katie Holmes, bývala označována za jedno z nejrozmazlenějších dětí v Hollywoodu. Rodiče ji zbožňovali, měla tuny hraček a oblečení za miliony. Pak se ale situace trochu změnila. Po bouřlivém rozvodu rodičů v roce 2012 soudy svěřily tehdy sedmiletou holčičku do výlučné péče matky, která se s ní přestěhovala do New Yorku. Otec potomka mohl navštěvovat jednou za dva týdny.

Jenže krach manželství pro hereckého idola v podstatě znamenal i ztrátu dcery. „Když dojde k rozvodu, věci se mění. Není to ideální situace,“ řekl tehdy Cruise. Přestože Suri mohl vídat, rozhodl se jinak. Vazby mezi nimi se zpřetrhaly natolik, že spolu nejsou v kontaktu už rovných deset let. Hlavním důvodem, který otce s dcerou rozdělil, jsou jeho intenzivní vazby na kontroverzní scientologickou církev.

Holmes nechtěla dopadnout jako Kidman

Katie Holmes cítila potřebu dceru před touto ve Spojených státech celkem populární institucí chránit. Církev, která vykazuje známky sekty, doporučila herci, aby s oběma odpadlicemi z jejích řad přerušil styky. Také pro další z hercových bývalek, Nicole Kidman, představovala víra, jíž se hollywoodský krasavec oddal, problém. Po rozvodu dostal jejich dvě adoptované děti do péče otec a ten z nich učinil stoupence této víry. S matkou se prý nevídají.

Studiem scientologie, kterou založil v padesátých letech americký spisovatel Ron Hubbard, má údajně člověk získat nesmrtelnost a přetnout koloběh zrození a smrti. Na celém světě má spoustu příznivců a patří mezi ně i slavné celebrity jako například herecká legenda John Travolta, manželka rokenrolového krále Priscilla Presley, herečka Nancy Cartwright, která nadabovala v originále Barta Simpsona, nebo nedávno zesnulá hvězda komedií Kdopak to mluví Kirstie Alley.

Hollywoodský krasavec je členem tři dekády

Kontroverzní církev má také celou řadu odpůrců, kteří poukazují na to, že vykazuje znaky sekty. Nejznámějším je zřejmě mediální magnát Rupert Murdoch. Otazníky vyvolávají zejména praktiky, které má zvláštní společenství uplatňovat. Například že členové musí církvi odvádět nemalé finanční částky. Spousta odpadlíků mluví i o tom, že během jejich členství byli odloučeni od svých rodin. Cruise je členem scientologické církve už více než třicet let.

Co si myslíte o důvodu, který vedl k odloučení otce a dcery?

Zdroj: VipShow
Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Zobrazit další články