Odhalte slabinu své osobnosti prostřednictvím snadného psychologického testu. Co jste jako první spatřili na obrázku?

Test založený na prvním pohledu může odhalit, jací jste, ale nechá vás nakouknout i do zákoutí vašeho podvědomí. Nikdy není pozdě na to, abyste se o sobě dozvěděli mnohem víc.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Psychologické testy dokážou poodhalit roušku tajemství stínící rysy vaší osobnosti. Přestože lidé mají vysoce vyvinuté kognitivní schopnosti, prostřednictvím kterých vnímají svět kolem sebe a jednají, ve spoustě věcí dají na instinkt nebo pocit. Jednou z metod, jak je rozklíčovat, je test založený na prvním pohledu. Může odhalit povahu člověka a někdy i to, co skrývá jeho podvědomí.

Test odhalí, co skrývá vaše osobnost

Testy osobnosti se běžně používají v klinické psychologii. Jejich prostřednictvím se vyhodnocují psychologické a behaviorální vlastnosti člověka. Od toho se odvíjí i fakt, jak v konkrétních situacích bude reagovat. Většina obrázkových osobnostních testů však nemá vědecký základ. Jde spíše o zábavnou formu, jak se o sobě něco dozvědět během několika vteřin.

Pokud vás zajímají dominantní charakteristiky vaší osobnosti, vyzkoušejte si následující test. Podívejte se na obrázek a zapamatujte si, co vás jako první zaujalo. Právě postava, která vám padla do oka okamžitě, odhaluje v tomto testu vaši největší slabinu. Nepřemýšlejte nad ilustrací a nepátrejte očima, co všechno ukrývá. Prostě dejte na první pohled. Poté se podívejte na význam.

iZdroj fotografie: Freepik

1) Smutná žena

Jakmile vás jako první na obrázku zaujala smutná žena s ptáky, kteří od ní odlétají, nejste příliš společenský člověk. Nevyhovuje vám, když se musíte stýkat s lidmi. Mnohem raději jste, pokud můžete sledovat dění zpovzdálí. To je vaše největší slabina. Jste spíše uzavřený člověk, jenž se obává odmítnutí, a má sklon k plachosti.

2) Skrytá tvář

Pokud jste jako první spatřili na obrázku skrytou tvář pod ženiným obličejem, jste téměř perfekcionisté, kteří nemají rádi překvapení. Vždy se snažíte mít všechno pod kontrolou a rádi býváte o dva kroky napřed před ostatními. Ve všem hledáte dokonalost a soulad. To je vaší největší slabinou, protože chaos a stres v životě jen obtížně zvládáte.

Čeho jste si na obrázku všimli na první pohled?

Zdroj: Bioguia
Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
7 psích plemen, která si skvěle rozumí s kočkami. Jsou trpělivá a nevykazují žádné známky agrese
Události247.cz
Události247.cz
Růst důchodů nekončí: Během následujících měsíců se zvednou hned několikrát. Češi ale vyšší penzi nechtějí hned z několika jasných důvodů
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Fyzioterapeut doporučil 5 cviků, které odbourají bolest zad v bederní oblasti. Navíc posílí okolní svaly, takže fungují i jako prevence
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Miliony mrtvých hladem. V 6. století nad severní polokoulí rok a půl téměř nesvítilo slunce