Chtěl svého otce umístit do domova důchodců. Z otázky, kterou mu položil syn, však kompletně ztratil řeč

Děti mají na spoustu věcí odlišný pohled než dospělí, ale ne vždy je ten špatný. Většinou se totiž nebojí říct to, co si doopravdy myslí.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Každý člověk stárne a to platí bohužel i pro rodiče. A právě v tu dobu potřebují od svých dětí, aby se o ně postaraly, protože oni už na to nemají sílu. Bohužel ne každé dítě je ochotné se o svoje rodiče postarat, a tak je čím dál tím častěji chtějí poslat do domova důchodců. A přesně to chtěl udělat i muž z dnešního příběhu. Jak to nakonec dopadlo?

Nemohl se o svého tátu postarat

Když byl muž malý, otec se o něho opravdu dobře staral, i když byl na jeho výchovu sám. Jenže děti opravdu rychle rostou a to stejné platí i o stárnutí rodičů. Muž se ani nenadál a najednou mu bylo 30 a jeho otec byl starý a nemocný. Bohužel se o něj nedokázal dostatečně postarat, protože jezdil do práce a otec potřeboval, aby s ním byl někdo neustále doma. A tak se rozhodl, že domov pro seniory bude ideální řešení.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Otec do domova důchodců nechtěl

Starý pán z toho sice nebyl nadšený, ale nemohl s tím nic udělat, protože věděl, že potřebuje péči, kterou mu jeho syn bohužel nemůže poskytnout. Chvíli se sice snažil dělat, že je v pořádku a že to doma zvládne sám, ale brzy mu došly síly. A tak jednoho dne rezignoval a souhlasil s tím, že domov důchodců pro něj bude to nejlepší.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Desetiletý syn byl nešťastný

Poté, co ho v domově ubytovali, se muž s otcem rozloučil a vydal se na cestu domů. Vezl s sebou i svého desetiletého syna, kterému se nelíbilo, že by s ním dědeček už nebydlel. Měl ho totiž opravdu hodně rád. Proto se v autě svého otce zeptal: „Pamatuješ si adresu, na kterou jsi dědu zavezl?“ Táta mu bez zaváhání odpověděl: „Proč tě to zajímá? Chceš ho navštívit? Vždyť víš, že tam za ním budeme často jezdit.“


iZdroj fotografie: Depositphotos

Děti jsou někdy mnohem moudřejší než dospělí

Syn to ale takhle vůbec nemyslel, protože řekl: „Ne, proto se neptám. Jen chci vědět, kam tě zavezu, až ty budeš starý.“ Otec zastavil auto a podíval se na svého syna, měl slzy v očích. Děti jsou v mnoha věcech o něco moudřejší než dospělí a z tohoto rozhovoru jde vidět, že vidí podstatu věci jasněji. Otec si neuvědomil, že jeho syn mu může udělat to samé, až bude mít pocit, že se o něj nedokáže postarat.

Překvapilo vás někdy dítě tím, co vám řeklo?

Zdroj: Transparency

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
Velkolepý trik hotelových uklízeček, který neoblíbenou činnost zkrátí na pětinu času. Jak na dlaždice a špinavý dřez?
Události247.cz
Každý desátý pohořel u maturity z češtiny. Výsledky zkoušek jsou letos horší než loni
JakZdravě.cz
Místo vyčerpávající diety opakujte 5 klidových cviků. Nejenže budou mizet kilogramy – také se skvěle zrelaxujete
VědaŽivě.cz
Jak byli léčeni naši předkové před 200 lety: Kouření, tabák v oku, lampový olej a další podivné praktiky