Samu sebe bránit nedokázala. Monika se tyranské tchyni zvládla postavit až ve chvíli, kdy začala ohrožovat její dceru

Během manželství snášela mladá žena ze strany své tchyně jízlivé poznámky i nadávky. Vše se změnilo, když žena zaměřila svoji pozornost na její malou dceru.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pro všechny rodiče, a matky obzvlášť, je složité a psychicky náročné nechat své děti v určité fázi života dospět a osamostatnit se. Jakmile učiní nějaké rozhodnutí, s nímž nesouhlasí, mohou pociťovat vytrvalé nutkání do celé situace zasáhnout a své ratolesti „pomoci“. Tato snaha nicméně často končí nezdarem, a pokud je do celé situace zainteresovaná i drahá polovička potomka, nezřídka kdy také rozpory a problémy v rodině. Složitý vztah s tchyní řešila i čtenářka Monika, která se jí podvolovala příliš dlouho.

Návštěva, která se protáhla

Když se Monika s Michalem poznali, bylo oběma okolo 25 let. V tu dobu byli zamilovaní, plní ideálů a nadšení z představy společného života. Ovšem krátce poté, co se sestěhovali a vzali, začal jejich vztah procházet těžkou zkouškou. Do života mladého páru nekompromisně zasáhla tchyně, která se k novomanželům nastěhovala (kvůli finančním problémům musela opustit svůj dosavadní byt). Zpočátku tvrdila, že zůstane jen několik týdnů, než si sežene nový podnájem, ale nakonec u nich zůstala několik let.

Vztahy v rodině se výrazně zhoršily – tchyně nešla pro hrubé slovo daleko a Monice vyčítala takřka vše (nikdy se nepřenesla přes to, že jí snacha syna „ukradla“). I když se mladá žena bránila a snažila se s tchyní vycházet, k ničemu to nevedlo. Po nějakém čase společného soužití se manželům narodila dcera Veronika. Ani vnučka ale v tchyni neprobudila vlídnost a něhu, pročež se rodinné vztahy dále zhoršovaly. Vše vygradovalo v momentě, kdy se „na několik týdnů“ k manželům nastěhovala i Michalova sestra Dominika.   

Krutá poznámka o dceři ji donutila jednat

V tu dobu bylo Veronice již 8 let a napjatou atmosféru v domácnosti dobře vnímala, ačkoliv jí příliš nerozuměla. Monika se snažila svoji dceru chránit, a proto tchyni stále častěji ustupovala. Myslela si, že když bude žena spokojená, odpustí si kruté poznámky a hrubé nadávky. Při jedné z rodinných večeří ji však tchyně i švagrová vyvedly z omylu. Ve chvíli, kdy Veronika požádala svoji babičku, aby jí podala další krajíc chleba, žena prohlásila: „V žádném případě, jsi tlustá už dost. Naopak bys měla začít držet nějakou dietu.“.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Dříve, než stihla Veronika v slzách utéci od stolu, Dominika dodala „Ať si dá, tomuhle praseti už nic nepomůže.“ Krutost, s níž obě ženy malou holčičku urazily, konečně donutila Moniku jednat. Vstala a vší silou mrštila talířem, který před ní ležel. Ten se s třísknutím rozbil o stěnu. Poté, co všichni v místnosti ztuhli, Monika klidným a nekompromisním hlasem prohlásila: „Překročily jste všechny meze. Jako by vám nestačilo, že jste zničily můj život – snažíte se zničit život i mé dceři. Ještě dnes si sbalíte a zítra vypadnete!

Autorita, která v daný moment z Moniky doslova čišela, donutila obě ženy užasle přikývnout. Druhý den se skutečně sbalily a beze slova odešly. Od té doby jsou vztahy mezi tchyní a snachou na bodu mrazu. Jediný, s kým obě ženy promluví, je Michal, který jim dělá prostředníka. I když Monika doufá, že se rodinné vztahy urovnají, první krok k jejich nápravě učinit nechce. S Michalem jsou nyní po dlouhé době skutečně šťastní a ona se bojí, aby o sotva nabytou svobodu opět nepřišli.  

Co podle vás nejčastěji způsobuje problémy v rodině?

Zdroj: TheGuardian

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Neobvyklá užití WD-40: Na počmáranou zeď, skvrny od lepidla, vodní kámen i proti ptákům
Události247.cz
Události247.cz
Léto plné nádherných výletů? Vsaďte na nekonečné hory
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
I slunečnicová semínka mají co nabídnout: Pomohou na záněty i krevní tlak
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů