Slepá holčička poprosila muže na nádraží, aby jí pomohl najít rodiče. Když je uviděl, roztřásly se mu nohy a zpanikařil

Když se otec rozhodl opustit rodinu, syn jej nenáviděl. Myslel si, že už o něj nestojí. Vyměnil jej za novou rodinu a jiné dítě. Po letech zjistil, co za tím bylo.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Když se rodiče rozejdou, bývá to pro jejich děti nepochopitelné. Čtrnáctiletý Adam Mitchell ležel v posteli ve svém pokoji a poslouchal hádku svých rodičů. Moc to mezi nimi neklapalo a slovní přestřelky bývaly na denním pořádku, ale tentokrát to bylo jiné. Jeho matka mluvila o jiné ženě a křičela na otce: „Jak víš, že je to vůbec tvoje dítě? Hnusíš se mi.“ Přetáhl si přes hlavu polštář, aby tomu unikl.

Chlapec otce nenáviděl, opustil jej

Konec manželství byl neodvratný. Otec šel za chlapcem do pokoje a řekl mu o svém odchodu, protože dále už takto žít nemůže. Adam se rozčílil. „Slyšel jsem tě. Máš nějakou ženskou, která je těhotná, proto od nás odcházíš,“ vyhrknul. Otec se mu snažil vysvětlit, že opouští jeho matku, ale on nadále bude jeho synem. Chlapec plakal a byl frustrovaný, jelikož jej otec vyměnil za jiné dítě. Nenáviděl jej za to. Ten večer si otec sbalil kufry a od rodiny odešel.

Rozchod nesla Adamova matka Glorie těžce. Byla smutná, rozzlobená a ponížená. Chlapec mámu objímal a sliboval, že ji nikdy neopustí. Jeho nenávist k otci rostla. Rozhodl se neznámou ženu vyhledat. Pracovala v místním kadeřnictví a jmenovala se Chloe. Objednal se k ní na ostříhání vlasů. Když dorazil do kadeřnictví, přišla k němu usměvavá bruneta. Vypadala jinak, než jak si ji Adam představoval. Vlastně mu byla docela sympatická.

Odejít od cizí ženy by nebylo čestné

Přesto v sobě našel odvahu a řekl jí, aby jeho otce nechala na pokoji a on se vrátil domů. O několik hodin později mu otec volal. Matka vzala telefon a křičela na něj, že s ním Adam nechce mluvit, dokud se nevrátí domů k rodině jako slušný muž. Jak plynul čas, chlapci se po otci stýskalo víc a víc. Jeho matka však byla stále z rozchodu zničená a rozčílená. Mívala záchvaty vzteku, a proto od lékaře dostala antidepresiva.

iZdroj fotografie: Depositphotos

To se podepsalo i na Adamovi. Když přišel domů ze školy, matka spala, takže to byl on, kdo vařil večeři. Začal se ve škole zhoršovat, vyloučili jej z fotbalového týmu. Jeho život se začal hroutit a mohl za to jeho otec. Rozhodl se za ním zajít do kanceláře. „Musíš tu ženskou nechat, vrať se domů, potřebuji tě,“ řekl mu. Otec mu vysvětloval, že nemůže tu ženu opustit, protože by to nebylo čestné.

Slepá holčička plakala, ztratila se

Chlapec to nechápal. „Nebylo nečestné opustit maminku a mě?“ zeptal se. Otec na to nic neřekl. Adam věděl, že už je navždy pryč. Když mu otec volal, nikdy to nevzal. Jakmile odmaturoval, otec tam byl, ale Adam jej ignoroval. Pak šel studovat na univerzitu a nakonec se z něj stal právník. Celou tu dobu musel poslouchat matčiny stížnosti, jak je otec opustil. Velmi často ji navštěvoval.

Když se po jednom prodlouženém víkendu u matky chystal nastoupit do vlaku, uviděl na nástupišti plačící holčičku. Ztratila se a hledala rodiče. Adam si všiml, že je slepá. Vzal dívku za ruku a odváděl ji na nástupiště, kde měli její rodiče být. „Hned je poznáš, protože je s nimi můj pes Chlupáč,“ řekla holčička. Skutečně narazili na pár, který mluvil s policistou a měl psa. Adamovi se zhroutil svět. Muž, jenž držel psa na vodítku, byl jeho otec.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nakonec syn svému otci odpustil

Jakmile holčičku spatřil, hned se k ní rozběhl a vzal ji do náruče. Adam už couval, protože se setkání s otcem a Chloe chtěl vyhnout. Otec jej zarazil, oba mu děkovali, že se o holčičku postaral. Požádal syna, aby jej vyslechl. Pověděl mu, jak to bylo. S jeho matkou se odcizili už dávno a zůstal s ní jen kvůli Adamovi. Pak ale potkal těhotnou Chloe, kterou opustil muž, s nímž čekala dítě, protože jim lékaři řekli, že se narodí postižené.

Zamiloval se do ní. Adamovi vyprávěl, že slepá holčička sice není jeho, ale má ji moc rád. Vždycky si přál, aby Adam zůstal součástí jeho života, ale jeho matka to nedovolila. Chtěla jen šeky a alimenty. Otec jej požádal, zda by mu odpustil. Adam měl v očích slzy, když po více než 10 letech otce objal. Opět začal patřit do otcova života a matka, i když neochotně, se s tím nakonec smířila.

Co říkáte na krkolomnost rodinných vztahů?

Zdroj: Mirror

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Nalijte Coca-Colu do záchodu a už to nebudete chtít dělat jinak. Díky svému složení dokáže v domácnosti zázraky
Události247.cz
Události247.cz
Babiš jako prezident? Přinášíme výčet výhod a nevýhod, kdyby byl hlavou státu
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Proč se objevuje migréna a 3 přírodní léky, které s úpornou bolestí hlavy jednou provždy skoncují
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Co kdybychom se naučili ovládat počasí – mohla by to být naše budoucnost?