Recept na dlouhý život? 109 let stará babička, která se celý život vyhýbala mužům, prozradila své tajemství

Když někdo něčeho dosáhne, často přemýšlí proč. Nejinak je tomu v případě Jessie Gallan, která má jasnou představu, proč se dožila tak vysokého věku.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Stejně jako po řádné oslavě, kdy lidé proklamují, že se již nikdy nedotknou alkoholu, se mnoho žen po nevydařeném vztahu přiklání k tvrzení, že jim je bez mužů lépe. Všechny tyto věty jsou nicméně již od vyřčení jalové – alkohol teče proudem za týden znovu a ženy se znovu a znovu zamilovávají. Ovšem to není případ 109 leté Jessie Gallan, která se mužům vyhýbala po celý svůj život. Razila totiž svéráznou teorii, že jsou to právě oni, kdo ženy přivádí předčasně „do hrobu“.

Kontroverzní recept na dlouhověkost

Jessie Gallan byla za svého života jednou z nejstarších obyvatelů Skotska – narodila se 2. ledna 1906 a zemřela 26. března 2015. Když v roce 2015 oslavila své 109 narozeniny, poskytla rozhovor, který obletěl svět. Svoji dlouhověkost totiž přičítala ovesné kaši a absenci mužů ve svém životě. Na fakt, že se nikdy neprovdala, byla náležitě pyšná. Stará žena zarytě tvrdila, že jsou to právě muži, kteří zkracují ženám život a přinášejí větší problémy, než za které stojí.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Jessie Gallan ze Skotska připisovala svůj vysoký věk absenci vztahů s muži

Navzdory očekávání, které výše uvedený životní postoj vyvolává, byla Jessie oblíbená jak ve svém okolí, tak ve své širší rodině (měla pět sester a jednoho bratra, kteří měli později své rodiny). Narodila se do nuzných poměrů, avšak na své dětství vždy vzpomínala s láskou. Svůj život se snažila žít aktivně a práci se nevyhýbala – z pomocné síly v kuchyni na farmě se vypracovala na servírku v prestižním hotelu Lauriston v anglickém Ballateru, kam pravidelně jezdila britská královna Alžběta.

Osamělostí prý nikdy netrpěla

Své poslední roky života prožila Jessie v pečovatelském domě Crosby House v anglickém Aberdeenu. Podle vedoucí tohoto domu pro seniory – Sandry Angus – trávila Jessie většinu svého času povídáním se svou přítelkyní Sarah Jane Main. Jessie byla rovněž velmi oblíbenou a stále veselou obyvatelkou domu. Když se její zdravotní stav zhoršil, přijela za ní její široká rodina, v jejímž kruhu i 26. března 2015 zemřela.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Otázkou zůstává, zdali její dlouhý život nebyl (zbytečně) osamělý

Recept na dlouhověkost, který praktikovala Jessie, pravděpodobně vyzkouší jen minimum lidí, pokud vůbec. Fakt, že se vysokého věku lze dožít i v případě, že se žena rozhodne vdát a mít děti, dokládají i záznamy z České republiky. Jako příklad uveďme Magdalenu Kytnerovou, která se dožila 108 let a vychovala dvě děti. Nebo Marii Holíkovou, jež se dožila 109 let a vychovala taktéž dvě děti. Obě ženy byly rovněž vdané.

Zdroj: Metro

Diskuze Vstoupit do diskuze
63 lidí právě čte
Zobrazit další články