Nejlepšího přítele poznáme až v nouzi aneb proč nás opouštějí ti, kterým pomáháme?

Možná už se vám to stalo. Pomohli jste příteli, který byl v obtížné situaci, měl špatné období a nic se mu nedařilo. Možná prošel ztrátou nebo krizí, přišel o majetek nebo zaměstnání.

                   

Slušní lidé poděkují a pomohou na oplátku

Váš vztah se ochladil ze dvou důvodů. Nejste pro něj už dost dobří a nemá z vás žádný užitek. Je to jako lék po uzdravení pacienta – už není potřeba. Navíc mu připomínáte špatné období a snižujete sebeúctu tím, že se objevujete vedle něj. V paměti takového člověka jsou s vámi spojeny jen špatné události, které si nechce připomínat. Je to stejně, jako když uzdravený pacient raději přejde na druhý chodník, jen aby nemusel pozdravit svého lékaře.

iZdroj fotografie: Unsplash
Pomocnou ruku potřebuje občas každý z nás

Slušní a ušlechtilí lidé takové chování samozřejmě nemají ve zvyku. Ti, kteří mají tendence využívat ostatní ku svému prospěchu, nemají problém s tím je opustit, když dosáhli svého. Je tak jasné, proč u něj nastaly potíže. Nikdo kromě vás mu pomoci nechtěl, protože ostatní už věděli, jaké „poděkování“ od něj mohou čekat. Takový člověk, který přijme pomoc a nenabídne ji ostatním, když ji potřebují, si velmi škodí, hlavně ve společenských vztazích.

Zdroj: Failure Institute

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1 2

Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Zobrazit další články