Jak se chová skutečný muž? Držte se takového, který na svém seznamu nemá ponižování a manipulaci

Partnerství je založené na kompromisech a nemělo by nikomu působit bolest. Pokud jste ve vztahu, který vás zraňuje a stresuje, možná nebude tím pravým ořechovým.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Na vztazích se musí pracovat, vyžadují totiž kompromisy. A i když díky hormonu lásky (oxytocinu) a sociálním vztahům máme silný pocit připoutání k partnerovi, stejně tak podle výzkumů dokáže zintenzivnit úzkost a strach. Žádný hormon ale nemůže ospravedlnit, když vás partner psychicky týrá, ponižuje, nebo s vámi manipuluje. A navrch vše opentlí slovy: „Vždyť víš miláčku, jak moc tě mám rád.“

Ženy si přejí džentlmeny ze starých filmů

Muž, který svou partnerku skutečně miluje, ji nikdy neponíží. Nebude ženě předhazovat chyby nebo nedostatky, případně ji napadat, že je neschopná. Naopak, bude ji zcela milovat, podporovat, inspirovat, motivovat a pomáhat jí navzdory všem jejím chybám. Chce přece, aby rostla a stala se ještě lepší verzí sebe sama, než je. Samozřejmě muž své partnerce bude věrný a oddaný.

Ženy si přejí mít doma džentlmeny, které vídají v prvorepublikových filmech pro pamětníky. Pravé muže, již svou partnerku chrání a nedopustí, že by jí kdokoli ublížil. Sami pečlivě volí každé slovo a zvažují činy, aby ji neranili. Jsou vždy důvěryhodní. Ve chvílích pochybností své milované připomenou, jak je dokonalá a krásná. A také vždy jsou na její straně. Pokud udělá chybu, nikdy jí nenadávají ani neponižují.

Respektuje hranice, žena není majetek

Skutečný muž respektuje hranice. Ví, že tělo partnerky není jeho majetkem. Pouze žena má právo rozhodnout, jak daleko smí muž jít. I když jsou dlouholetí partneři nebo manželé, neznamená to automaticky, že žena bude dělat věci, které nechce. Partner musí její volbu respektovat. Pokud vše nejde, jak chce on, nemůže ji urážet. Muž, jenž si to dovolí, je zbabělec. Měl by si uvědomit, že ponižováním ženy odhaluje svou chybu.

iZdroj fotografie: Pixabay

Pravý chlap nikdy ženu nerozpláče, natož aby ji v takových chvílích zesměšňoval, naopak. Chce vidět svou ženu sebevědomou, úspěšnou a zářivou. Podporuje ji v osobním životě i v tom kariérním. I když se od ní všichni odvrátí, on tu pro ni vždycky bude. Pokud ztratí víru v sebe sama, on ji nenechá padnout. Prostě je tím, koho se žena nebojí, ale naopak se o něj může opřít. Pro skutečně šťastný a úspěšný vztah na něm ale musí pracovat oba partneři.

Jaké problémy ve vztahu řešíte nejčastěji?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Nalijte Coca-Colu do záchodu a už to nebudete chtít dělat jinak. Díky svému složení dokáže v domácnosti zázraky
Události247.cz
Události247.cz
Babiš jako prezident? Přinášíme výčet výhod a nevýhod, kdyby byl hlavou státu
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Proč se objevuje migréna a 3 přírodní léky, které s úpornou bolestí hlavy jednou provždy skoncují
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Co kdybychom se naučili ovládat počasí – mohla by to být naše budoucnost?