Místo podpory přišla po porodu od matky zrada: „Ponížila mě a urazila zároveň,“ píše Renata (26)

Místo slov podpory a lásky přišla zrada a ponížení. Mladá maminka Renata popsala, jakou podpásovku jí udělila její vlastní matka.

Maminka s miminkem i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Narození dítěte je překrásný okamžik, který zaplaví vlnou lásky nejen novopečenou maminku či tatínka, ale i všechny blízké členy rodiny. Ne vždy tomu tak ale nutně musí být a příběh paní Renaty je toho důkazem. Ta se místo podpory ze strany maminky dočkala ošklivého ponížení.

Místo podpory přišla zrada

Říká se, že pouto mezi matkou a dcerou bývá to nejsilnější. Ne každá dcera ale ve své mamince nachází podporu, pochopení či snad pomoc za jakékoli situace. Své o tom ví i Renata, které se před nedávnem narodilo miminko. Po porodu by čekala příjemná slova z úst své maminky. Těch se ale bohužel nedočkala.

„Sama jsem se stala mámou a najednou jsem věděla, že ke svému dítěti budu mít to nejsilnější pouto na světě,“ svěřila se čerstvá maminka. Chtěla svou neskutečnou radost sdílet se svými nejbližšími, například s maminkou. Od té se ale po porodu místo podpory dočkala hořké zrady.

Za narození dítěte dostala váhu

Renata svou maminku označila termínem „mandlová matka“, který se podle webu Parenting stal populárním na sociálních sítích.  Na těch totiž koluje video, na kterém maminka začínajících modelek radí svým dcerám ohledně výživy. Když si dívky stěžují na nedostatek síly způsobený pravděpodobně podvýživou, matka jim poradí, aby snědly hrst mandlí a nezapomněly dlouho žvýkat.

miminko s maminkou iZdroj fotografie: Depositphotos

Renata popsala situaci, kdy od své matky zažila zradu a ponížení v jednom. Po porodu, který pro ni byl náročný (ostatně jako pro každou ženu, pro kterou je porod obrovskou emocionální horskou dráhou), se místo slov podpory dočkala velké podpásovky.

„Máma mi do porodnice přinesla váhu, abych se mohla co nejdříve vrátit do formy,“ postěžovala si mladá maminka. „Beru to tak, že mi tím matka dala jasně najevo, že jsem tlustá a měla bych se sebou urychleně začít něco dělat. Zabolelo mě to,“ netají se Renata.

Co je mandlová máma?

Renata tak o své mamince prohlásila, že je mandlová máma. A co že to vlastně znamená? Tento termín označuje rodiče dodržujícího neuvěřitelně přísné nebo nebezpečně nezdravé stravovací návyky, vysvětluje web Dictionary.

Tito rodiče, nejčastěji tedy matky, mívají přehnaně přísné nároky, co se stravování týče. Nutí děti držet extrémní diety, často na úkor jejich vlastního zdraví. Mladá maminka Renata přiznala, že se kvůli své matce cítí neuvěřitelně ponížená a zrazená tím nejbližším člověkem.

Byla podle vás váha neuctivým dárkem?

Diskuze Vstoupit do diskuze
98 lidí právě čte
Zobrazit další články