V pokoji své babičky v pečovatelském domě záměrně schoval kameru, aby zjistil příčinu jejích modřin. Když zhlédl pořízený záznam, nenacházel slov

Staří lidé jsou mnohdy osamělí a také snadno zranitelní. Touží především po pozornosti a laskavosti. Jakýkoliv krutý čin spáchaný vůči nim je tak neodpustitelný.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V příběhu, který vám přinášíme je popsané peklo, kterým si musela projít stará babička v posledních měsících svého života. Tato stará dáma byla neustále usměvavá a dobrosrdečná. Měla za sebou smysluplný a dlouhý život. Bohužel však poslední měsíce svého života prožila tak, jak by si nezasloužil nikdo. Její pečovatelé v domové pro seniory ji dělali z každého dne peklo na zemi.

Její schopnosti byly stále menší

Stáří s sebou bohužel často nese také problémy. Tato dáma po dovršení úctyhodných 97 let trpěla demencí a její kognitivní schopnosti se začaly zužovat. Proto ji její rodina umístila do domu s pečovatelskou službou. Chtěli, aby měla celodenní péči, kterou si zasloužila. V tomto domě žila zhruba jeden rok, když začali členové její rodiny objevovat modřiny na jejím těle. Mnohdy měla stará dáma také namodralé oči.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Rodina tedy požádala ošetřovatele o vysvětlení situace. Ti řekli, že stará žena pravidelně vypadává z invalidního vozíku, když z něj chce vstát. Z toho důvodu prý má na těle modřiny. Tomu však rodina nechtěla věřit. Rozhodli se proto se přesvědčit takřka na vlastní oči o tom, co se vlastně za zdmi domova pro seniory děje. Umístili proto kameru do přesýpacích hodin. To, co viděli na záznamu bylo opravdu děsivé. Bylo vidět, jak jejich babička protestuje, když ji pečovatelka znásilňovala. Kamera zaznamenala také údery pěstí a urážky.

Děsivý příběh rodina publikovala

Toto šílené zjištění si samozřejmě nenechala rodina staré ženy jen pro sebe. Jedna z místních televizí se proto pokusila zeptat dotyčných pečovatelů na jejich chování. Ti pochopitelně neodpověděli. Oba byli ihned z domova vyhozeni a policie je následně zatkla. Bohužel stará dáma už přestala mít chuť do života. Způsob, jakým s ní bylo zacházeno ji naprosto sebral poslední zbytky radostí. Naštěstí rodina alespoň zařídila, aby se nic podobného jí ani nikomu jinému neopakovalo.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Násilí páchané na seniorech bohužel není ojedinělé. Podle hrubého odhadu dochází podle Světové zdravotnické organizace k týrání jednoho z deseti seniorů. Tento údaj však při absenci přesných statistik zřejmě podhodnocuje realitu. Strach je hlavním důvodem, proč staří lidé mlčí. Někteří senioři jsou poškozování finančně, jiní trpí duševním týráním a zároveň jsou také ponižování ve své lidské důstojnosti. Někteří jsou zanedbávání a další fyzicky týráni. Bohužel dochází i k sexuálnímu zneužívání.

Znáte osobně případ týrání seniora ve svém okolí?

Zdroj: Metro

Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Ocet má na zahradě 3 způsoby uplatnění: Proti plevelu, škůdcům i jako čistič
Události247.cz
Události247.cz
Konsolidační balíček dostává svou podobu, předčasný důchod bude zřejmě minulostí
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Superpotravina med: Potravina plná vitamínů pomůže nejen na nachlazení
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství