Otec na své nenarozené dítě v bříšku často mluvil. Co následovalo po porodu, šokovalo rodiče i lékařský personál

Mnoho lidí neví, že nenarozené děti v děloze dokáží rozeznávat venkovní zvuky. Tento otec se tak nesmírně divil tomu, co přišlo po porodu jeho dcery.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Říká se, že děti nemají prenatální vzpomínky. Přestože však jejich zrak není ještě zcela vyvinutý a oči jsou tak velmi křehké, novorozenci dokáží rozeznávat zvuky, které slyšeli během doby, co jsou nošeny v děloze. Pokud se vám to zdá neuvěřitelné, přečtěte si následující příběh tohoto brazilského páru, který byl šokován potom, co maminka porodila. K příběhu se také můžete jako na důkaz podívat na přiložené fotky. 

Nečekané překvapení po porodu

Tarsila Rosa a Flávio Dantas se už od začátku těšili na příchod svého prvního dítěte, Antonelly. Otec byl však během těhotenství své partnerky tak nadšený, že se svou dcerou mluvil každé ráno po probuzení a také vždy, když přišel z práce. Nadšený jí povídal všechno možné, vyprávěl jí o svém dni, o tom, jak se cítí, a navíc vždycky Antonelle řekl, jak moc jí už nyní miluje. Pravidelně tak hladil Tarsilu po bříšku a říkal, že tu vždy bude pro svou milovanou dcerku.  

Přestože si však Flávio nebyl vůbec jistý, jestli se jeho citlivá slova někdy dostanou k dceřiným uším, pokračoval ve svém zvyku po celou dobu manželčina těhotenství. Když ale tatínkova holčička přišla konečně na svět, dala jasně najevo, že všechno dokonale slyšela. V momentě, kdy totiž tatínek zopakoval slova, která denně své dcerce šeptal, když byla ještě v děloze, Anatolla odpověděla tím nejupřímnějším úsměvem, který může novorozeně ukázat.

Mluvte se svým miminkem

Malá holčička tak dala jasně tatínkovi najevo, že tu po celou dobu byla pro něj vždy, když jí šeptal svá citlivá slova, a že si je moc dobře zapamatovala. Tatínek samozřejmě celý dojatý nemohl uvěřit svým očím, když viděl reakci své dcerky, a tak celý příběh sdílel na sociální síť Instagram, aby se mohl pochlubit svým sledujícím a ostatním přátelům.

View this post on Instagram

Příspěvek sdílený Antonella Batista (@antonella.batistta)

Příspěvek si tak získal nejen spoustu placů nahoru a sdílení, ale také spoustu upřímných přání toho nejlepší v životě Antonelly. Přeci jen se něco takového nevidí každý den. Nyní už tak víte, že pokud bude vaše partnerka těhotná, cokoliv co svému nadcházejícímu dítěti povíte, tak si pravděpodobně zapamatuje a bude rádo, když si tato slova poslechne znova na světě.

Mluvili jste také na vaše dítě, když bylo v děloze?

Zdroj: Metro

Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Tchyně mě naučila dávat do záchodu čajové sáčky. Dokud jsem to nezkusila, nevěřila jsem, že to může mít nějaký účinek
Události247.cz
Události247.cz
Putin má sám z jaderných zbraní strach. Bojí se oprávněně
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Daniela názorně ukázala, jak uvařit zázvorový čaj, aby měl nejsilnější účinek. Dvěma ze 3 způsobů se připravujeme o živiny
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Kdo najde skryté tváře? Jen hrstka lidí dokáže prokázat silný smysl pro detail, chce to maximální soustředěnost