Citoví vyděrači mohou být mezi vašimi přáteli i v rodině. Poznejte jejich taktiku, než vás psychicky zničí

Pokud jste se ocitli ve vztahu, kde vás druhá osoba citově vydírá, zamezte jejímu vlivu a začněte opět spokojeně žít, aniž byste byli pod vládou někoho jiného.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

V životě každého člověka se občas ocitne na nějakou chvíli osoba, která se snaží s druhými lidmi manipulovat a používá určité věci proti nim, aby dosáhla svého. S někým, kdo dokáže citově vydírat, se můžete setkat kdekoliv, ale nejčastěji to bývají přátelé nebo životní partner, kteří začnou s tímto nehezkým a neférovým jednáním. Takoví lidé by se však měli ve vašich životech ocitnout jen na malou chvíli a vždy byste se jich měli včas zbavit.

Nejčastěji vydírají ti, kteří znají vaše slabiny

Pokud se s někým bavíte téměř denně, trávíte s tímto člověkem hodně času, nebo s ním dokonce žijete, může se vám stát, že pro vás nejbližší člověk začne využívat informace, které o vás ví. Pokud někdo začne používat vaše tajemství proti vám nebo se ve vás snaží vyvolat pocit viny, jen aby dosáhl svého požadavku, pravděpodobně se bavíte s manipulátorem a člověkem, který vás citově vydírá. Měli byste se však pokusit tohoto člověka odstranit ze svého života několika způsoby.

Typické chování pro lidi, kteří citově vydírají

Pro manipulátory a pro lidi, kteří citově vydírají druhé, existují určité rysy, jež jsou společné pro všechny lidi, kteří se takto chovají. Ve většině případů se na vás budou snažit převést vinu a není u nich běžné, že by se s vámi bavili v klidu. Pro jejich jednání je typický křik, pláč, vyhrožování, vydírání a také obviňování. Lidé, kteří citově vydírají, nejčastěji nepřemýšlí nad tím, proč něco říkají, a také se u nich nikdy nesetkáte s rozumnou domluvou. Druhému člověku neubližují fyzicky, ale spíše slovy a tím, co říkají.

Někteří z nich by se dali přirovnat k neposlušným dětem, které stejně jako manipulátoři požadují něco ihned, a jakmile to nedostanou, začnou se rozčilovat, nebo dokonce zuřit, když není po jejich. Pokud jim vydíraná osoba vyjde s jejich přáním vstříc, trochu se uklidní a jsou rádi za to, že jejich požadavek byl splněn. Lidé, kteří přijdou na to, že okolo sebe mají někoho, kdo je citově vydírá, by si měli uvědomit hned několik věcí.

iZdroj fotografie: Freepik

Řešení problémů s manipulátorem

Jestliže si všimnete toho, že někdo z vašeho okolí se vás snaží vydírat, máte několik možností. Buď na tento fakt daného člověka upozorníte, ale v tu chvíli se s největší pravděpodobností setkáte s odporem dané osoby a zamítání vašeho názoru. Pokud by si tato osoba uvědomila, že něco opravdu není v pořádku, možná s ní půjde situace řešit. V mnoha případech je však potřeba jakékoliv vztahy s tím, kdo se vás snaží emočně vydírat, ukončit. S těmito lidmi byste totiž v životě daleko nedošli.

Jak byste se zachovali k někomu, kdo se vás snaží citově vydírat?

Zdroj: Zinoti

Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Ocet má na zahradě 3 způsoby uplatnění: Proti plevelu, škůdcům i jako čistič
Události247.cz
Události247.cz
Konsolidační balíček dostává svou podobu, předčasný důchod bude zřejmě minulostí
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Superpotravina med: Potravina plná vitamínů pomůže nejen na nachlazení
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství