Alzheimer získal nadvládu nad jeho myslí a on tak často nepozná ani vlastní rodinu. Oblíbená píseň mu ale paměť zázračně vrací

Alzheimerova choroba je onemocnění, které postihuje miliony lidí po celém světě. Bohužel kvůli ní velice často trpí i příbuzní nemocného člověka.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Před pár lety byla Alzheimerova choroba diagnostikována i muži jménem Ted McDermott. Jeho paměť se den ode dne zhoršovala, a tak se jeho syn rozhodl mu pomoci. Našel totiž způsob, jak jeho otci vrátit alespoň na pár minut paměť. Sice to je vždy jen na krátkou chvíli, ale během této doby se mu vybaví spousta vzpomínek.

Ted měl velký talent

Už jako malý chlapec miloval Ted hudbu, zpěv, tanec a všechno s tím spojené. Hudba byla vždy jeho velkou vášní. Ve svých mladých letech cestoval po Velké Británii, protože byl o něj velký zájem. Byl opravdu dost talentovaný a mohl to se svým hlasem dotáhnout daleko. Zpíval v mnoha klubech a sálech a s každým dalším vystoupením měl více a více fanoušků, kteří jej podporovali.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ale jak čas plynul, našel si Ted přítelkyni, se kterou chtěl zůstat do konce života. Rozhodli se uzavřít sňatek, založit rodinu a žít spořádaný život. Tím pádem Ted stále častěji zapomínal na svůj talent a postupem času zrušil veškerá svá vystoupení. Jeho talent nikdy nevyhasl, ale už jej nedával na odiv ostatním lidem.

Hudba mu pomáhá vzpomínat

Ale i když jeho profesionální pěvecká kariéra skončila, jeho syn Simon vysvětlil, že hudba je pro jeho otce stále na prvním místě. Aby svému tátovi pomohl s tím, aby si na něj a na svoji rodinu stále pamatoval, sedá si s ním několikrát za týden do auta, kde pouští a zpívá mnoho Tedových oblíbených písní. Všechny tyto jejich vyjížďky nahrává.

Vy se teď můžete na jedno z těchto videí podívat a sami uvidíte, že díky písním si Simonův otec uchovává několik důležitých vzpomínek. Samozřejmě je těžké s touto nemocí žít, jak pro nemocného, tak pro celou jeho rodinu. Je ale třeba nevzdávat to s nimi a stále se k nim chovat stejně, jakoby byli zdraví. A to, co vymyslel Simon, byl opravdu skvělý nápad.

Měli jste v životě někoho s touto chorobou? Jak s ní bojoval?

Zdroj: TheSongaminuteMan

Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Vyšší pohodlí a zvýšení produktivity práce s držákem monitoru NB G45
Události247.cz
Události247.cz
Ušetřit na jahodách se dá samosběrem: Úspora je oproti prodeji v obchodech i několikanásobná
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Kancelářský držák monitoru s vynikající ergonomií NB G45
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů