V kapse manželovy bundy našla vzkaz od milenky. Situaci se rozhodla řešit po svém: Napsala jí odpověď s žádostí o ukončení poměru

Podvedenou ženu vyprovokovala manželova nevěra k docela zvláštní reakci. Namísto toho, aby udeřila na záletníka, obrátila se dopisem na jeho vdanou milenku.

i Zdroj fotografie: Eli Duke from Portland, OR, USA/ Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0
                   

Odcizení a problémy v manželství dokáží zničit i letitý vztah, rozvodem končí v Česku podle Deníku téměř 1/2 manželství. Za krachem je často nevěra, s níž je pro páry těžké se vyrovnat. Své o tom ví i Alena Č. z Brna, která nám poslala svůj příběh do redakce. Je vdaná téměř dvacet let a myslela si, že s manželem mají pěkný, pevný a spokojený vztah. Jenže zdání může klamat. To ji napadlo, když čirou náhodou narazila na dopis, který manželovi napsala jeho milenka.

V kapse bundy našla dopis od milenky

Se svým manželem se Alena poznala, když oba studovali na stejné škole. Zamilovali se a nakonec se vzali. O pár let později se jim narodil syn a pak i dcera. Na první pohled byli ideální a milující rodina. V téhle iluzi žila žena donedávna. Realitu odhalila náhodou. „Chystala jsem se prát a v kapse manželovy bundy jsem našla záhadný dopis. Přečetla jsem si ho a nevěřila jsem vlastním očím. Bylo jasné, že to napsala jeho milenka,“ svěřila se Alena.

Z počátku vůbec nevěděla, co má dělat. Domnívala se, že ji manžel miluje a že jsou spolu šťastní. Nikdy jí nepřišlo na mysl, že by jí mohl být nevěrný. Cítila se zrazená a ponížená. Měla vztek, ale současně pociťovala obrovskou lítost. Namlouvala si, že jde o nějaký omyl, že ten dopis nebyl určen jejímu manželovi, že třeba jde o nějaký nejapný vtípek kolegů. Četla ho pořád dokola a bylo jí čím dál jasnější, že nic z toho nepřipadá v úvahu. Mimochodem doporučuji tipy, jak odhalit nevěru – Dámskému Deníku je prozradila soukromá detektivka.

S kolegyní muž trávil hodně času

Nakonec si přiznala smutnou a krutou pravdu. Manžel jí je nevěrný. Brzy se ukázalo, že ji podvádí s kolegyní z práce. „Věděla jsem, že spolu tráví hodně času. Nejenže pracují v jedné firmě, kde se každý den vídají, ale mají i společné zájmy. Baví je umění a literatura. Navíc ona je také vdaná a má tři děti. Myslela jsem si, že se nemusím ničeho obávat, že nemám důvod žárlit, ale byla jsem asi hodně naivní,“ uvedla Alena.

Smutná žena má hlavu v dlaních iZdroj fotografie: Freepik

Z dopisu bylo patrné, že nejsou jen kolegové a přátelé. Alenu zdrtilo, když se z něj dozvěděla, že jsou milenci, a dokonce si plánují společnou budoucnost. Zoufalá žena se rozhodla, že nebude jen nečinně přihlížet tomu, jak se její rodina rozpadá. Neudeřila ale na manžela, jak by se dalo předpokládat. Situaci vyřešila poněkud svérázně. Milence prostě na dopis odpověděla sama. Apelovala na ni, aby ze vztahu s manželem vycouvala. „Jen se bojím, že na to nebude reagovat a že poměr s mým manželem upřednostní před vlastním manželstvím a dětmi,“ dodala Alena.

Reagovat je dobré až po vstřebání šoku

S nevěrou manžela bojuje Alena po svém. Podle psychologů je v takových případech dobré, aby podvedený partner zareagoval až ve chvíli, kdy se vzpamatuje ze šoku a udrží nervy na uzdě. „Teprve pak by měla v klidu a s jasnou myslí promyslet, kdy a za jakých okolností téma s partnerem otevřít. S přirozenou ženskou sebedůvěrou, ale bez útočné konfrontace a maximálně věcně mu sdělte, že víte. Rozhodně nezveřejňujte své zdroje informací a nebuďte ultimativní. Další tah je pak na partnerovi,“ cituje psycholožku Jitku Douchovou iDnes.

Co si myslíte o tom, jak se podvedená žena zachovala?

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Zobrazit další články