Místo, na kterém se nachází vaše mateřské znaménko, o vás prozradí více, než si myslíte

Máme je všichni a nevíme proč. Malé pigmentové skvrnky, nacházející se na různých částech našeho těla. Věděli jste ale, že poloha mateřského znaménka vypovídá o vaší osobnosti?

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

S mateřskými znaménky se setkáváme už u novorozených dětí. Většina z nich se narodí jako nepopsaný list papíru, ale přesto jsou jedinci, kteří mají znaménka již od narození. Mohou mít různé barvy, od jasně červené až po tmavě hnědou. Odstín mateřského znaménka určuje fototyp pokožky. V zásadě platí, že čím světlejší tón pleti, tím červenější znaménko. Proč je vlastně máme a co vše z nich můžeme vyčíst?

Vznik pigmentových skvrn

Ve většině případů jsou mateřská znaménka pouze kosmetickým problémem a není těžké je odstranit. Nejbezpečnějším způsobem, jak se zbavit znaménka, které je na viditelném místě, je vyříznutí skalpelem. To by měl vždy provádět pouze chirurg nebo kožní lékař. Následně by se měl odstraněný materiál odeslat do laboratoře, kde po důkladném prozkoumání pod mikroskopem odborník posoudí, zda se jedná o melanom či nikoli. 

Tyto odlišně zabarvené skvrnky jsou způsobeny nerovnoměrnou produkcí melaninu (hlavní pigment). Mohou vznikat už v období embryonálního vývoje, nebo kdykoli v průběhu života. Pokud pozorujete znaménko, které se odlišuje od ostatních, vyčnívá nad povrchem kůže, má podezřelé zabarvení nebo nepravidelný tvar, je dobré vyhledat kožního lékaře a nechat si znaménko zkontrolovat. 

iZdroj fotografie: Pixabay
Mateřské znaménko objeví na své kůži mnoho lidí

Zkušený odborník vás dokáže jednoduše přečíst

Zkoumáním diverzity obličejů se zabývá psychomorfologie, Tato věda pracuje na základě podrobného zkoumání mikro výrazů v obličeji a na základě toho odborníci odhadují povahové rysy člověka. Částečně se tato věda využívá i v kriminalistice. Drobným odbočením od tradiční psychomorfologie je zkoumání polohy mateřských znamének a shoda s osobnostními rysy. Samozřejmě nelze odhadnout kompletní profil osobnosti na základě jednoho znaménka. Lze však dle jeho umístění vypátrat některé obecné i konkrétní povahové vlastnosti. Dobře se prohlédněte a pojďte zjistit, zda vás tento zvláštní obor opravdu dokáže charakterizovat.

1. Čelo

Pokud se vaše mateřské znaménko nachází na čele, říká to o vás, že jste velmi odhodlaní, inteligentní a oplýváte velkou schopností zpracovávat informace v mnoha různých oborech, nejste tedy jednostranně zaměřeni. Jste extrovertní a spontánní, což se odráží i ve vašem životním stylu. Žijete v přítomnosti a každý okamžik si maximálně vychutnáváte.

iZdroj fotografie: Pixabay
Umístění znaménka o vás vypovídá více, než si myslíte

2. Paže

Máte-li pigmentové skvrny na pažích, zřejmě se řadíte mezi velmi tvrdohlavé jedince, co si jdou za svým. Rychleji jednáte, než myslíte, což vás může občas přivést do problémů, ze kterých se ale díky své povaze snadno vymluvíte. Z chyb, které jste udělali, se dokážete do budoucna poučit. 

3. Okolí úst

Lidé se znaménky blízko rtů, se dokáží přizpůsobit každé situaci a osobě. Rozumí si se všemi, koho potkají a patří mezi ohromné baviče svého okolí. Negativní vlastností by mohlo být zbytečné utrácení a neschopnost udržet korunu.

4.  Nohy a stehna

Mateřská znaménka v oblasti stehen prozrazují velké ambice svého majitele. Tento člověk má vůdčí osobnost, což skvěle uplatňuje při svém kariérním růstu. Pokud máte znaménko níže na nohou, máte problém být sami. Ve své společenské bublině máte mnoho přátel, jsou to však přátelství povrchní.

iZdroj fotografie: Pixabay
Kde je ukryté vaše znaménko?

5. Hrudník

Lidé se znaménky na hrudníku jsou náladoví a nechávají se často unášet emocemi. Jejich velké plus je však velká cílevědomost a schopnost vždy dosáhnout svého. Mezi přáteli jsou velmi oblíbení, protože je u nich v bezpečí každé tajemství.

iZdroj fotografie: Pixabay
Mateřská znaménka mohou být i velmi malých rozměrů

6. Lopatky

Introvertní lidé s obrovskou fantazií. Často žijí ve svém světě a každou emoci dokáží prožívat naplno. 

Zdroj: Elite Daily

Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Zobrazit další články