Moje 83letá matka mi napsala dopis, který mě rozplakal. Ta neuvěřitelná moudrost stáří je lepší než rada kdejakého psychiatra

Tato žena nedávno oslavila své 83. narozeniny. Nyní se rozhodla podělit se se svou rodinou o ta nejdůležitější životní moudra, a to prostřednictvím dojemného dopisu.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Žena jménem Jarmila se rozhodla podělit se před svou smrtí se svými zkušenostmi. Napsala své rodině dopis, aby vždy dokázali rozlišit, co je důležité a co ne. Jarmilinu dceru Hanu slova staré dámy dojala k slzám, jelikož si uvědomila, jak velkou sílu tento dopis má. Možná díky němu i vy dokážete přehodnotit některé své životní priority.

Moje milá rodino…

Moje milá rodino, mám poslední dobou mnoho času k přemýšlení. Sedím na dvoře, kochám se zapadajícím sluncem a plevel v záhoncích už mi ani při nejmenším nevadí. Konečně můžu trávit více času s rodinou a přáteli. Věřím tomu, že život by měl být jako mozaika, složený z krásných drobných okamžiků. Teď se snažím na vše vzpomenout a jsem za to vděčná.

Na některých věcech už nešetřím. Nebojím se vyndat z vitríny drahý čínský porcelán a dát do něj čerstvě utrhnutou květinu. Když jdu na procházku, vezmu si svou nejlepší bundu a svůj luxusní parfém si nešetřím na večírek, ale nosím ho, i když jdu jen do obchodu. Slova „jednou“ a „někdy“ jsem navždy vyškrtla ze svého slovníku.

Pokud je něco, co stojí za to vidět, slyšet nebo dělat, chci to vidět, slyšet nebo to udělat okamžitě. Nevím, co by lidé dělali, kdyby najednou zjistili, že tu zítra už nebudou. Všichni to totiž považujeme za samozřejmost. Asi by zavolali rodině a několika přátelům, možná se jim omluvili za dávné neshody.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Já vím, že by mě mrzelo vše, co jsem svým milovaným blízkým nestihla říct. Litovala bych, kdybych svému manželovi a členům rodiny dostatečně nezopakovala, jak moc je miluji. Proto vám radím: neodkládejte nic na později, jelikož nikdo z nás neví, kolik dní mu na tomto světě ještě zbývá, ani vy, ani já.

Každé ráno, když se vzbudím, si říkám, jak moc jsem ráda, že tady ještě můžu být. Každý den, každá minuta, každý nádech je dar. Nemůžu za to být dostatečně vděčná. Víte, život se možná změnil v jinou píseň, než jste si vždy představovali. Ale dokud jste tady, můžete pořád tancovat.

Jaké jsou vztahy ve vaší rodině?

Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Zobrazit další články