Žili spolu šťastně dlouhých 14 let. Jednoho dne však manžel odešel a zanechal po sobě dlouhý dopis

Nejprve spolu randili, časem svou lásku stvrdili svazkem manželským. Jejich čtrnáct společně strávených let náhle přetnul manželův odchod.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Manžel vstával vždycky velice brzy. Čas pak využil k tomu, že šel trénovat nebo si poseděl v nedaleké kavárně. Většinou při svém odchodu zanechal spící ženě malý lísteček se vzkazem, kam právě odešel. Někdy dal lístek na postel, jindy ho nalepil na zrcadlo v koupelně nebo ho nechal na kuchyňském stole. Někdy kromě vzkazu, kde je připojil i malé vyznání pro manželku.

Byl opravdu pozorným manželem

Manžel byl ke své ženě opravdu velmi laskavý a v jeho vzkazech byla cítit láska. Někdy ji pochválil účes, jindy ji vzkázal, že si šel koupit koláč a jí přinese její oblíbené pekařské pochutiny. Pak však přišla jeho nemoc a on napsal své ženě dlouhý dopis. Nenechal ho však na obvyklých místech. Místo toho ho uložil do sejfu. Jeho žena ho totiž měla v každém případě otevřít až po jeho odchodu. Bohužel ji kvůli bolesti, která ji provázelo dlouho nenapadlo podívat se právě do sejfu.

iZdroj fotografie: Pexels

Když dopis našla, byla rozrušená. Třásly se jí ruce a také začala plakat. Byla dojatá, ale také ji bylo velice líto, že je to pravděpodobně poslední dopis či vzkaz od jejího milovaného muže. Při čtení měla stále v očích slzy, a přesto se přitom ještě usmívala. Manžel ji v dopise psal, že je s ní byl velice šťastný a kdyby si měl na počátku vybrat znovu, určitě by si opět vybral právě ji. V životě s ní byl nadmíru spokojený a opravdu ji velice miloval. Pak se však zaměřil také na dobu, kdy už tu nebude.

Nikdy ji nehodlá opustit

Svou ženu manžel v dopise také upozornil, že ji nikdy neopustí, jen se bude muset naučit žít bez něj. Vysvětlil jí, že ho sice již nikdy znovu nespatří, ale uvnitř její duše ho bude navždy cítit, stejně jako v předchozích letech. Ubezpečil ji, že kdykoliv ho bude potřebovat, bude i nadále s ní. Také ji upozornil, že bude muset zastávat práci, kterou dělal on. Ideální však bude, pokud v takových případech zavolá mechanikovi, aby se veškeré věci v domácnosti nemusela učit. Napsal ji také, že stůl už nemusí prostírat pro dva, ale přesto vždy bude sedět naproti ní.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Na závěr dodal, že pokud přijde někdo, kdo ji bude milovat a jí s ním bude dobře, ať ho nechá vstoupit do svého života a je šťastná. Rozhodně by prý z toho neměla mít žádné výčitky. Tím, že bude milovat někoho druhého, přece svého muže nebude podvádět. Úplně na konci se omlouval za to, že odešel a prosil svou ženu, aby neplakala, protože její slzy ho velice bolí. Ujistil ji, že ji bude vždy velmi milovat, a že láska má moc až za hrob.

Jak často píšete druhým vzkazy nebo dopisy?

Zdroj: Transparency

Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Zobrazit další články