Manžel dlouhodobě sledoval machovská videa. Nyní chce po manželce, aby dala výpověď v práci a stala se ženou v domácnosti

Když budoucího manžela poznala, domnívala se, že sdílejí společný pohled na život. Představa, že žena by měla být doma u plotny, byla nemyslitelná.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Manželství se může sesypat jako domeček z karet, když si uvědomíte, že váš partner už není tím, kým býval. Své o tom ví i čtenářka Dámského Deníku Lucie D. z Pardubic. Když se do svého budoucího muže zamilovala, byl chytrý, laskavý a měl moderní pohled na svět. Jenže teď je všechno jinak. „Zcela se změnil, začal na internetu sledovat machovská videa a chatovat si s podivnými rádoby alfa samci. Úplně mu vymyli mozek,“ napsala nám do redakce.

Manžele rozdělily představy o roli ženy

Paní Lucie měla pocit, že svého manžela, za kterého je vdaná šest let, velmi dobře zná. „Než jsme se vzali, chodili jsme spolu dva roky. Všechno bylo idylické. Byla jsem šťastná,“ vzpomíná čtenářka. Měla za to, že jsou úplně normální moderní pár, který s plánováním rodiny nespěchá. „Oba máme své kariéry, dost vyděláváme. Rádi jsme chodili do společnosti, cestovali a sportovali,“ podotkla paní Lucie.

„Muž musí zajistit ženě jistotu, aby měli šťastné manželství!“ Platí toto a mnohá další pravidla vymezující roli ženy a muže i dnes?

Představa, že role ženy je být matkou a manželkou, která doma uklízí, vaří, stará se o rodinu a přitom perfektně vypadá, jí vždycky přišla úsměvná. „Tyto tradiční rodinné pseudohodnoty už nepatří do tohoto století. Jsou sice ženy, kterým to tak vyhovuje, ale já mezi ně nepatřím,“ svěřila se čtenářka. Byla přesvědčená, že její manžel má na ženy stejný pohled. „Ze začátku to tak i bylo, ale pak to začalo jít z kopce,“ dodala.

Videa z něj udělala nesnesitelného muže

Problémy nastaly, když se její manžel začal zapojovat do nejrůznějších internetových fór. Až později paní Lucie zjistila, že se témata točila kolem machismu. Nechápala, proč se na to dívá. Do té doby byl můj manžel normální. Jenže sledování těch diskuzí a motivačních videí z něj udělalo během pár měsíců nesnesitelného chlapa a pána tvorstva, který mi začal diktovat, jak mám žít. Bylo mi z toho fyzicky zle,“ popisuje čtenářka.

Muž se sluchátky kouká do počítače iZdroj fotografie: Freepik

Její pokusy si o tom s mužem promluvit pokaždé ztroskotaly a následovala hádka. „Vadilo mu, jak chodím do práce oblečená a nalíčená. Nelíbilo se mu, že doma nosím legíny, že mám vlasy v culíku, že není dost uklizeno, že nemáme dokonale prostřenou večeři, že nemám napečeno. Nakonec mě začal nutit, abych dala výpověď a byla ženou v domácnosti. To byla poslední kapka,“ svěřila se paní Lucie, která už podala žádost o rozvod.

Co si myslíte o příběhu naší čtenářky?

Zdroj:
Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Zobrazit další články