Dojemný příběh malého chlapce, který všechny své úspory utratil na pomoc bezdomovcům. Je důkazem, že lidskost ještě nevymřela

I když je svět někdy nehezkým místem plném zlosti, existují lidé, jejich příběhy nám dokazují, že lidskost ještě nevymřela a na světě je pořád i kousek dobra a upřímných citů

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Říká se, že svět potřebuje hrdiny. Většina lidí si však představí různé Supermany s neomezenou sílou a možnostmi, které svedou spasit všechny, kteří to potřebují. Není tomu však tak a svět své skutečné hrdiny již má. Jsou to obyčejní lidé, kteří však svými neobyčejnými činy zlepšují to, co se zlepšit dá. Jedním takovým hrdinou je i tento pouze 10letný Nathan, který vzal bez váhání všechny své úspory a rozhodl se je věnovat těm, kteří je potřebují více. Totiž lidem, kteří přišli o své domovy i o vše, co měli.

Video, které mu dalo nový pohled na svět

Vše začalo jedním, pro někoho možná obyčejným videem, jakých jsou na internetu mraky. Toto video poukazovalo na míru chudoby v jednotlivých zemích a také na to, jaké podmínky kde mají lidé v tísni a lidé bez domova. Někdo by video možná překlikl, někdo by se možná podíval i dokonce, malému Nathanovi však vhánělo slzy do očí a neskutečně jej tato skutečnost trápila.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Byl však tak malý na to, aby něco změnil. Poté si však uvědomil, že velikost ani věk nehrají roli a rozhodl se pomoci tak jak tak. Nejdříve si však nebyl vůbec jistý, co by měl udělat, věděl však, že nechce být součástí tohoto problému, ale že se chce stát jeho řešením a přispívat svou pomocí na to, co je správné a co může zlepšit situaci lidem, kteří tuto pomoc skutečně potřebují.

Všechny své úspory utratil na pomoc

iZdroj fotografie: Depositphotos

Po dlouhém přemýšlení mu najednou v hlavě svitl malý nápad. Vzal telefon a obvolal všechny útulky a stanice pro lidi bez domova a zeptal se, co v těchto zařízeních chybí a čeho je nejvíce potřeba. Poté si vytvořil dlouhatánský seznam a byl pevně rozhodnutý jej naplnit. Bez váhání se tedy rozhodl sáhnout po svých úsporách a věnovat je pro tuto věc.

Moc dobře totiž věděl, že svých hraček má spoustu a že za ty peníze, by si nejspíše koupil opět další. Nebo sladkosti, které však také nejsou nejzdravější. Rozbil tedy prasátko, vytáhl krabičku z pod postele a prohledal všechny své skrýše. Když měl poté celou svou peněžní sbírku kompletní, vydal se na nákup do nejbližšího nákupního střediska.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Tam podle vytvořeného seznamu nakoupil vše, co lidé bez domova v jednotlivých zařízeních potřebovali a osobně je byl na tyto místa odnést. Když poté lidé viděli, jaký malý chlapec se to k nim žene s taškami plnými věcí, nevěřili svým očím. Ty také po tomto výjevu nezůstaly dlouho suché a všichni byly tolik dojatí.

I malý čin může znamenat velkou pomoc

iZdroj fotografie: Depositphotos

Výsledkem tohoto příběhu je fakt, že i malá pomoc může být pro někoho větší, než se zdá. Proto i když bude každý dělat drobné dobré činy, na světě bude krásně. Naučme se tedy pomáhat a dělat dobré skutky. Nikdy totiž nevíte, kdy se sami můžete ocitnout v situaci, že budete i vy potřebovat pomoc a podporu.

Zdroj: Daily Mail

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Zobrazit další články