Jaká květina vám dle znamení zvěrokruhu přinese štěstí? Dokonale doplní charakteristické rysy osobnosti a zlepší den

Růže jsou rudé, fialky jsou modré a astrologie je klíčem k nalezení květiny, která je vhodná přímo pro vás. Například slunečnice mohou Lvům pomoci zářit o něco jasněji.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Stejně, jako je všech 12 znamení zvěrokruhu sladěné s vaší osobností, každé z těchto znamení je spojeno i s květinami, které se k vám hodí. Astrologové věří, že to vlastně funguje stejně, jako když si začnete například lakovat nehty vaší šťastnou barvou. Myslíte, že si z vás jen dělám legraci? Tak si přečtěte tento článek!

Květina pro Berany: Bodlák

Někteří lidé si o plevelu myslí, že je to plevel, jenže tato fialová rostlina má ohromně velký symbolický význam. Podle skotské tradice kdysi špičatá rostlina totiž hrála roli při zastavení překvapivé invaze. Bodlák doplňuje charakteristické vlastnosti Berana, který je dynamický, průkopnický a odvážný. Mezi další květiny pro Berana se řadí tulipány a tygří lilie.

iZdroj fotografie: Unsplash

Květina pro Býky: Lilie

Býci jsou považováni za nejsmyslnější a nejpohrdavější znamení zvěrokruhu. V důsledku toho mohou být přitahováni ke květině, která je vlastně jako oni, k lilii. Vzhledem k tomu, že lilie přicházejí v obrovském množství odrůd, budou Býci znova a znova ohromováni. Mezi další květiny pro Býka se řadí mák a růže.

iZdroj fotografie: Unsplash

Květina pro Blížence: Levandule

Blíženci, jediná dvojčata zvěrokruhu, občas přijímají více než jednu osobu. Vůně levandule je relaxační a uklidňující. Kytice levandulí může uklidnit úzkostnou mysl Blíženců a zmírnit stres, který přináší jejich životní styl. Mezi další květiny pro Blížence patří chryzantémy a azalky.

iZdroj fotografie: Unsplash

Květina pro Raky: Bílá růže

Rakovým vládnoucím světlem je Měsíc, což znamená, že mohou být přitahovány ke květům s perleťovou barvou. Bílé růže také doplňují sladkou a něžnou stránku každého Raka. Trny růže představují ochranný plášť. Chcete-li mít v životě na své straně Raka, přineste mu kytici těchto elegantních a decentních květin, které doplní každý domov. Mezi další květiny pro Raka se řadí jakékoliv bílé květy.

iZdroj fotografie: Unsplash

Květina pro Lvy: Slunečnice

Není žádným překvapením, že jsou slunečnice spojovány zrovna se Lvy. Slunečnice totiž dokonce vypadají, jako hlava lva. Slunečnice představují radost, zábavu a světlo, což jsou vlastnosti, které mají i Lvi. Slunečnice, stejně jako Lvi, působí hrdě a s každým sdílejí své světlo. Mezi další květiny pro Lva se řadí měsíčky.

iZdroj fotografie: Unsplash

Květina pro Panny: Sedmikráska

Z estetického hlediska je snadné pochopit, proč by Panny ocenily sedmikrásky. Tyto jemné květy dokonale rozjasní jakýkoliv prostor. Sedmikrásky se také symbolicky shodují s Pannami. V noci sedmikrásky zavírají své okvětní lístky a otevírají se až další ráno. Předpokládá se, že Panny mají pro okolí svůj interiér uzavřený a otevírají ho pouze svým přátelům. Mezi další květiny pro Pannu se řadí narcisy.

Květina pro Váhy: Hortenzie

Květy hortenzie se rozkvétají na jaře. Fialové a modré odstíny hortenzie představují rovnováhu, harmonii a mír, což může Váhy oslovit, protože jsou známí jako milenci, ne jako bojovníci. Vzhledem k tomu, že má hortenzie tolik květů, symbolizuje také bohatou krásu. Váhy vědí, že příliš dobrá věc je něco, co je přímo pro ně. Mezi další květiny pro Váhy se řadí jakkoliv barevné růže.

iZdroj fotografie: Unsplash

Květina pro Štíry: Ibišek

Štíři, o kterých je známo, že jsou intenzivní a magnetičtí, budou přitahováni květinou, která je stejně podmanivá jako oni. Červený ibišek symbolizuje vášeň, která se hodí k nejvíce vášnivému znamení zvěrokruhu. Stejně jako se o Štírech říká, že jsou zevnitř mnohem zajímavější než zvenčí, o ibišku to platí také. Z květiny se totiž vyrábí čaj plný antioxidantů. Mezi další květiny pro Štíra patří muškáty a sasanky.

iZdroj fotografie: Unsplash

Květina pro Střelce: Karafiát

Střelci přinášejí lidem v jejich životě svoji slunnou a barevnou stránku, a to stejné platí o karafiátech a ostatních květinách. Karafiáty mají tendenci k tomu, přežít ostatní květiny, podobně platí i to, že Střelec má vytrvalost a výdrž. Mezi další květiny pro Střelce patří fialky.

iZdroj fotografie: Unsplash

Květina pro Kozorohy: Maceška

Macešky jsou spojeni s myšlením, stejně jako Kozorozi – znamení spojené s nezastavitelným odhodláním a praktičností. A konečně, jako jedna z mála květin, které v zimě kvetou, mohou macešky představovat pracovité vlastnosti a schopnost prosadit se bojem. Mezi další květiny pro Kozoroha patří gardénie.

iZdroj fotografie: Unsplash

Květina pro Vodnáře: Orchidej

Je jasné, že orchideje budou patřit ke vzdušnému znamení, protože se květy zdají být doslova zavěšené ve vzduchu. Orchideje představují duchovnost a humanitářství, což může oslovit Vodnáře, kteří mají tendenci zaujmout kohokoliv a kdekoliv. Mezi další květiny pro Vodnáře patří zlatobýl.

iZdroj fotografie: Unsplash

Květina pro Ryby: Kosatec

Jemné a umělecké kvítky kosatce téměř vypadají, jako by akvarely ožily. Tyto květiny, které přicházejí v řadě barev, osloví zasněnou a uměleckou stránku Ryb. Symbolicky kosatec představuje moudrost, kterou lze získat z intuice, o které se předpokládá, že v sobě Ryby mají. Mezi další květiny pro Ryby patří lekníny.

iZdroj fotografie: Unsplash

Zdroj: Oprah Daily

Diskuze Vstoupit do diskuze
135 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Jablka z obchodu nestačí opláchnout čistou vodou. Pro zbavení „atraktivního povlaku“ je potřeba víc
Události247.cz
Události247.cz
Nechutná praxe: Některé obchody prodávaly zákazníkům jídlo prošlé až dva roky
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Chrápání: jaké jsou jeho příčiny a jak se ho zbavit
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Buddhističtí mniši mumifikovali svá těla zaživa. Znamenalo to nejméně 2 000 dní dobrovolného utrpení